PolishNews

wtorek
maj 23
Text size
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Font Size

Cpanel
You are here: Home Artykuły~Articles Announcements DO POLONII W USA

Announcements

DO POLONII W USA

Niech nasza droga będzie wspólna.
Niech nasza modlitwa będzie pokorna.
Niech nasza miłość będzie potężna.
Niech nasza nadzieja bedzie wieksza od wszystkiego,
co się tej nadziei moż sprzeciwiać.

’’ Św. Jan Pawel II

 

Polonia--we need your help!

Nasz Polski Klub w Wisconsin Dells istnieje już od 1984 roku. Od tego roku
prowadzimy działalność szerzenia polskości na ziemi amerykańskiej. Mamy niewiele ponad  100 członków w naszym polskim gronie. Jak na pewno wszyscy wiedzą Wisconsin Dells jest małą miejscowością turystyczną. Przez wiele lat prowadzone były prace nad budową nowego Kościoła i dopiero przybycie księdza Eric’a Sternberg w 2015 roku rozpoczęło prawdziwe prace nad tym projektem.

Nasza nowa Świątynia została wybudowana w ciągu jednego roku a Poświęcenie Kościoła miało miejsce w sierpniu 2016 roku. Wszystkie ponad stuletnie rzeźby, ołtarz, witraże zostały odnowione i umieszczone w nowym budynku. Nasza polskość i wierność Religii zaznaczona jest obecnością kopii obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, który został przywieziony z naszej ziemi ojczystej. Obecnie nowym celem naszego Klubu jest ufundowanie witraża przedstawiającego postać naszego Wielkiego Polaka św. Jana Pawła II, który również jest patronem Klubu i czuwa nad nami spoglądając ze sztandaru Polskiego Klubu Wisconsin Dells.

Koszt okna wynosi $100 000. Nasz Klub nie jest dużym zgrupowaniem i dlatego
prosimy o pomoc w zainstalowaniu pierwszego w historii stanu Wisconsin witraża z postacią św. Jana Pawła II. Na pewno wielu z was ma znajomych lub odwiedza naszą turystyczną miejscowość wiele razy w ciągu roku.


Czyż nie byłoby wspaniale wejść do Kościoła św. Cecylii, uklęknąć przed obecnym już obrazem naszej ukochanej Matki Częstochowskiej i odchodząc spojrzeć w rozjaśnione śłońcem oczy największego Polaka czasów św. Jana Pawła II spoglądającego na nas z okna Kościoła.
Pomóżcie nam zostawić ślad naszej polskości, wiary i kultury dla następnych pokoleń Polonii i ludzi z całego świata odwiedzających naszą niewielką w rozmiarach miejscowość, ale jakże bogatą w gościnność, otwarte serca i niepokonaną wiarę.

Pamiętajcie, że każdy grosz się liczy. Ofiarowaną kwotę można odliczyć od podatku.
Trzeba tylko wypełnić specjalną formę parafii św. Cecylii i wysłać do Klubu lub parafii.
Bóg zapłać!

Z wyrazami wdzięczności
Zarząd Polskiego Klubu Wisconsin Dells
z Prezesem Andrzejem Pakos na czele.

Polski Klub
P.O. Box 608
Lake Delton, WI. 53940
Telefon do Prezesa: (608) 393-1347
Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.