PolishNews

środa
maj 24
Text size
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Font Size

Cpanel
You are here: Home Artykuły~Articles Ciekawostki Urodzeni na tygodniu

Ciekawostki

Urodzeni na tygodniu

Czy na pewno w niedzielę rodzą się leniuszki?

 

Od dawien dawna, charakter człowieka przypisywano chwili jego narodzin. Aby dokładnie ustalić, kim będzie nowo narodzony człowiek, obserwowano w tym celu niebo, warunki pogodowe, zachód słońca, a z czasem też i dni tygodnia, którym jak wierzono patronują poszczególne planety. Uważano bowiem, że każdemu dniu tygodnia, patronuje inna planeta, zatem i ludzie rodząc się danego dnia, przypisany mają różny charakter. Niedziela, czyli pierwszy dzień tygodnia, od którego zaczyna się cały tydzień, obdarowana jest cechami Jowisza. Ludzie urodzeni tego dnia, to prawdziwi melancholicy. Dobro, spokój, serdeczność to tylko nieliczne cechy, które charakteryzują, tych ludzi. Na ich uczciwość, możemy zawsze liczyć, a ich spontaniczność w dawaniu siebie innym, zauważalna jest na każdym kroku. Ale Jowisz, obdarował ludzi urodzonych w niedzielę, jeszcze innymi dodatkowymi cechami. A mianowicie, ludzi ci są nie skorzy do pracy, a już o tej po godzinach nie ma w ich przypadku mowy.

Chytry, bo ma cechy Uranu

Poniedziałek, jako drugi dzień tygodnia ewidentnie przejął cechy Uranu. Nadpobudliwość, nadmierny egoizm i samozachwyt to cechy ludzi, którzy akurat urodzili się tego dnia. Wśród osób urodzonych w poniedziałek są politycy, którzy jak tylko istnieje świat, zawsze widzą swój kawałek nosa, a tak naprawdę nigdy nie są oni skorzy by zainteresować się losem drugiej osoby. Ludzie urodzeni w poniedziałek, raczej źle się odnajdują w stałych związkach. Ich domeną życiową, jest przelotne flirtowanie i obietnice składane nawet wtedy, gdy z góry nie są one do zrealizowania. We wtorki rodzą się przywódcy wojskowi i taktycy wojenni. Temu właśnie dniu tygodnia, patronuje Mars, który obdarował urodzonych tego dnia niezwykłymi cechami wykorzystywanymi w zmaganiach bitewnych. Do tych ludzi, należą wielcy stratedzy wojskowi, którzy oprócz odwagi i waleczności, nacechowani są sprytem, logiką myślenia a przede wszystkim sprawiedliwością. Przedwojenna wróżka mieszkająca w Warszawie, niejaka Ludogara Wieliczkowa mawiała, że ludzie urodzeni we wtorek, to tak zwani przywódcy marsowi, którzy potrafią walczyć jak Leonidas, do ostatniej kropli krwi i do ostatniego tchnienia, wydanego ich krtanią. Ludzie, ci zawsze wychodzą zwycięsko ze wszystkich opresji życiowych, a kłopoty dnia codziennego są dla nich prawdziwą igraszką.

Urodzeni Samarytanie

Środzie, a zatem i wszystkim tym, którzy urodzili się tego właśnie dnia, patronuje Pluton. Osoby urodzone w samym środku tygodnia, należą do ludzi sympatycznych, uczuciowych i niezmiernie wrażliwych. To tak zwani chodzący dobroczyńcy. Ponad własne dobro i szczęście, przekładają los drugiego czlowieka. Są bardzo ufni i litościwi. Ulegają wszelkim łgarzom i naciągaczom, których nie brakuje we współczesnym świecie. Wspomniana już warszawska wróżka, określiła ludzi urodzonych w środę, jako prawdziwych Samarytan. Do najlepszych ludzi pod słońcem należą ci, którym dzień urodzin wypada we czwartek. Ludzie ci, nacechowani są uczciwością, dobrem, litością i przeogromną samokontrolą. Zanim zrobią coś lub powiedzą, przysłowiowe dziesięć razy się nad tym zastanowią. Widzą potrzeby drugiego człowieka i chętnie się z nim dzielą nawet ostatnim groszem. Ludziom tym patronuje Ziemia, jako planeta wielu łask i sprawiedliwości, ponieważ w jej wnętrzu spoczywają zarówno dobrzy jak też i źli. Ludziom tym, najczęściej się w życiu nie układa, ponieważ własnego szczęścia nie upatrują we własnym dobrobycie i dostatku materialnym. Są łatwowierni i często ta ich cecha, jest bestialsko wykorzystywana przez innych. W piątki rodzą się pechowcy i najwięksi grzesznicy. Temu dniu tygodnia patronuje Saturn, który według staroceltyckich legend, nacechowany był obojętnością, a nawet i cynizmem. Właśnie takie cechy, posiadają ludzie, urodzeni w piątek. Widzą oni tylko osobiste dobro i własne wygodnictwo. Tak naprawdę losem innych ludzi, nie zajmują się wcale. Takie cechy jak sprawiedliwość, oddanie i służba innym, są dla piątkowiczów czymś obcym, a nawet niezrozumiałym. Jak pokazuje nam nasza dziejowa historia, osoby urodzone w piątek, to osoby władcze i zaborcze. Łatwo robią one karierę zawodową lub też militarną, gdyż dzieje się to dzięki wykorzystywaniu innych, naiwnych i niespodziewających się niczego ludzi.

Pod skrzydłami Merkurego

Sobocie, patronuje Merkury. Osoby urodzone tego dnia, to prawdziwi pracusie. Własnym zaangażowaniem w każdą pracę, zdobywają sobie uznanie całego otoczenia. Są dokładni, a nawet rzec by można precyzyjni. Chętnie zostają po godzinach, bo praca potrafi im wypełnić całe ich ego. Właśnie w niej upatrują własnego dobra i życiowego celu. Widząc zły los, jaki dotyka innych ludzi, niosą im należną pomoc. Chociaż najlepiej czują się oni w jednym stałym związku partnerskim, chętnie oddają się błogim romansom na boku. Uważają, że tym sposobem dzielą się miłością z innymi ludźmi.

EWA MICHAŁOWSKA- WALKIEWICZ