PolishNews

wtorek
maj 23
Text size
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Font Size

Cpanel
You are here: Home Wiadomości~News Polska~Poland Obchody 7 rocznicy katastrofy smoleńskiej

Polska~Poland

Obchody 7 rocznicy katastrofy smoleńskiej

Wszyscy jesteśmy Polakami

 

...Lecz zaklinam, niech żywi nie tracą nadziei
i niosą ze sobą oświaty kaganiec
a gdy trzeba na śmierć niech idą po kolei
jak kamienie rzucane przez Boga na szaniec....

W gronie gorących patriotów, od siedmiu lat organizowane są spotkania upamiętniające katastrofę lotniczą w Smoleńsku, w wyniku której między innymi zginął nasz prezydent Lech Kaczyński.

W dniu 10 kwietnia bieżącego roku, uroczystą Mszą Świętą odprawioną w Sanktuarium w Ostrej Bramie, upamiętniono tę straszną katastrofę. Na wspomnianym nabożeństwie, zebrani byli powiatowi i miejscy radni z PiS, a przede wszystkim wicewojewoda pan Andrzej Bętkowski.

O tym pamiętamy

-Na plenerowym wieczorku w dzielnicy Rejów, poświęconym kolejnej rocznicy katastrofy smoleńskiej, Stowarzyszenie Historyczne Ziemi Świętokrzyskiej, recytowało wiersze Adama Asnyka. Tyle w niej zawartych jest scen, które odnoszą się do wspomnianej tragedii, tak że słuchacze tej recytacji, mogli czuć powagę tego tragicznego zdarzenia- wtrąca Jagoda Smożewska.

Wszyscy wspomnieliśmy jeszcze bestialski mord sprzed 77 lat mający miejsce w Katyniu, podczas którego zginął najcudowniejszy kwiat polskich patriotów i wielkich Polaków. Minutą ciszy, oddaliśmy hołd wszystkim ofiarom katyńskim.

Ewa Michałowska – Walkiewicz