AZS UWM Olsztyn Lakers: Beniaminek w półfinale.

Z przyjemnością informujemy Państwa o wygranej AZS UWM Olsztyn Lakers na wyjeździe z Bydgoszcz Archers. Mecz zakończył się wynikiem 6-35 i ten wynik gwarantuje nam awans do fazy Playoff i do półfinału który odbędzie się w Krakowie z drużyną Kraków Kings.

Obie drużyny są beniaminkami w tej lidze ale drogi obu tych drużyn w PLFA1 są bardzo różne. Jeziorowcy przystępowali do tego spotkania z myślą o przypieczentowanie swojego awansu do fazy Playoff, Łucznicy z kolei walczyli o bezpieczne miejsce w lidze. Ich wygrana oddaliła by drużynę od baraży i ewentualnego spadku do PLFA2. Obie ekipy wydywały się być równie zdeterminowane przed meczem i pierwsza połowa meczu zdawała się odzwierciedlać to wynikiem, gdyż do gwizdka kończącego 2 kwartę wynik brzmiał 6-7.

W trzeciej kwarcie Jeziorowcy poukładali się kompletnie. Każda formacja działała bez zarzutu. Atak zdobywał konsekwentnie punkty a obrona nie pozwalała przeciwnikowi przykładać, powstrzymując również ofensywę Archers 2 jardy od pola punktowego. Po stronie AZS UWM Olsztyn Lakers punktowali kolejno : Paweł Barul (8), Piotr Gołacki (1), Jamar Dials (14), Przemysław Banat (6) i Patryk Piechowski (6). Dla dwóch ostatnich zawodników, trener Jamar Dials mógł pochwalić się asystami co sumarycznie ze zdobytymi punktami sprawiło że został MVP meczu.