Wysoko kompetencje Magdaleny Gaj ocenia Olgierd Dziekoński, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, który współpracował z nią w Ministerstwie Infrastruktury.
– Pani Magdalena Gaj jest doświadczonym prawnikiem. Miałem okazję z nią współpracować. Bardzo energiczna, efektywna w swoim działaniu. Warto przypomnieć, że ona przeprowadziła tzw. ustawę o cyfryzacji, gdzie kwestie dostępu do sieci szerokopasmowych zostały potraktowane jako usługa publiczna, razem z kwestią deregulacji i ułatwienia w procesach inwestycyjnych i z takim drobiazgiem, jak choćby to, że w każdym domu powinno być gniazdko dla sieci światłowodu, która pozwala na dostęp do internetu szerokopasmowego – podkreśla minister Dziekoński.
Magdalena Gaj w listopadzie została podsekretarzem stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji. Wcześniej od lutego 2009 była wiceministrem infrastruktury odpowiedzialnym za telekomunikację. Ale pracowała również w Departamencie Prawnym UKE.
Przed głosowaniem sejmowej komisji infrastruktury Magdalena Gaj przedstawiała plany, jakie zamierza realizować jako prezes Urzędu. Podkreślała potrzebę ochrony konsumentów na rynku telekomunikacyjnym przy jednoczesnym zachowaniu niezależności Urzędu od rządu i od rynku. Gaj zamierza również wzmocnić rolę polskiego UKE na arenie międzynarodowej, m.in. w BEREC, nowym organie regulacyjnym komunikacji elektronicznej czy w Międzynarodowym Związku Telekomunikacyjnym.
Obecny na posiedzeniu minister administracji i cyfryzacji Michał Boni powiedział, że Gaj sprawi, iż UKE w następnej kadencji będzie tworzył dobre i przyjazne dla przedsiębiorców otoczenie regulacyjne.
Magdalena Gaj zastąpi na stanowisku prezesa UKE Annę Streżyńską, której kadencja formalnie upłynęła w maju.
Newseria.pl