Eurobowl i Casque de Diamant już w sobotę!

bowl

 

bowl W spotkaniu, które odbędzie się na Tivoli Stadium w Innsbrucku Tyrolean Raiders podejmą aktualnych mistrzów Starego Kontynentu Berlin Adler.

Mecz ten będzie transmitowany przez austriacką telewizję ORF Sport Plus. Dodatkowo spotkanie będzie można obejrzeć w Internecie, między innymi, pod adresem
www.raiderstv.at
.

Sobotni mecz będzie 25. finałem mistrzostw Europy. W 2010 roku Berlin Adler pokonali gospodarzy meczu finałowego. W dotychczasowej historii starć w ramach Eurobowl niemieckie drużyny wygrały siedem razy, austriackie sześć (wszystkie z nich Austriacy wygrali w latach 2004 – 2009 gdy kluby z tego kraju zdobywały tytuł mistrzów Europy sześć razy z rzędu).

W drugim mistrzowskim meczu tego weekendu, w ramach finału rozgrywek ligi francuskiej, na efektownym Stade Charléty w Paryżu Flash de La Courneuve zmierzą się z Centaures de Grenoble. Mecz ten będzie można obejrzeć we wtorek 21 czerwca o godzinie 15:00 na antenie Eurosport 2.

Faworytem tego spotkania jest drużyna Flash, która wygrała 9 z 10 meczów sezonu zasadniczego, ulegając tylko Templiers d’Élancourt. Po efektownym zwycięstwie z Argonautami w meczu półfinałowym Centaury nie zamierzają złożyć broni. Drużyna z Grenoble spróbuje zapomnieć o wysokiej porażce (13:44) z finałowym rywalem, w meczu sezonu zasadniczego.

Źródło:

http://www.pzfa.pl