Gwiezdne upominki

Gifts

 

Byki (21.04 – 21.05)

Byki lubią dawać okazałe prezenty i cenią sobie podziękowania i słowa zachwytu. Same przede wszystkim zwracają uwagę na jakość otrzymywanych podarunków. Lepiej dać im jeden droższy prezent niż kilka tanich. Może to być coś niebyt dużego, ale w dobrym guście. Jako estetów uszczęśliwią ich wyroby zdobione miedzią (to ich metal). Nie będą rozczarowani, jeśli otrzymają droższe perfumy czy znanej firmy wodę po goleniu, gustowną torebkę, stary miedzioryt lub akwarelę. Chętnie przyjmą od ofiarodawcy ciepły szal w pastelowym odcieniu lub apaszkę, bo mają skłonności do przeziębień. Cierpią przeważnie z powodu łakomstwa, więc duża bombonierka ze słodyczami lub likier do kawy sprawią im radość. W prawdziwy zaś zachwyt mogą ich wprawić: spinka do krawata, wytworny, z miękkiej skóry portfel na banknoty lub sygnet. Dla pań, pierścionek, konie­cznie ze szmarag­dem lub szafirem. Ich wygórowane wrażenia estetyczne można zaspokoić płytą CD z tangami lub muzyką klasyczną.


Bliźnięta (22.05 – 21.06)

Bliźnięta często zapominają o dawaniu prezentów, ale nie gardzą w ich przyjmowaniu. Z natury są bardzo ciekawe świata i lubią rozwiązywać skomplikowane zadania lub zagadki. Fascynują ich dalekie kraje i podróże. Ucieszy je zarówno bilet lotniczy na Karaiby, jak i książka o zaginionych cywilizacjach. Lubią też czytać sensacyjne bestsellery i słuchać najmodniejszych w swoim gatunku zespołów muzycznych. Potrafią też docenić najnowszą grę komputerową lub encyklo­pedię multimedialną. Gustują w ekstrawa­ganckich dodatkach do stroju lub w wodzie toaletowej o lekkim zapachu. Wprawdzie są tacy, którzy uważają, że ofiarowywanie prezentów, to rzecz zbędna i nie przywiązują do tego naj­mniejszej wagi, ale są też tacy, którzy poświęcają wiele czasu i pieniędzy, by własnoręcznie wykonać lub kupić efektowny prezent. Ponieważ często dużo piszą, więc markowe pióro wieczne może znaleźć u nich uznanie. Jeśli chcemy podarować im biżuterię, to najlepiej zdobioną topazami lub agatami.


Raki (22.06 – 22.07)

Uwielbiają obdarowywać rodzinę a same pragną otrzymać coś, co kojarzy się z serde­cznością i miłością. Nie są pod tym wzglę­dem zbytnio wymagające i zaspo­koi ich nagranie z sentymentalnymi melodiami lub efektowny kubek na poranną kawę. Raki są też miłośnikami zwierząt. Przyda się więc kupić jakieś zabawki, ­środki i przybory związane z ich pielęgnacją. W swoich zapatrywaniach są przeważnie konserwatystami, więc uznanie w ich oczach może znaleźć przedmiot kupiony w sklepie z antykami. Jako zagorzałych do­matorów zadowolą ich z pewnością karty, kapcie, albo jasnozielony lub kremowy pled. Lubią ozdoby, które mogą upiększyć ich dom (ładna doniczka, wazon na kwiaty czy pojemniki na przyprawy. Panie Raki gustują w srebrnych wisiorkach z kamieniem księżycowym lub opalem. Przepadają za relak­sem w wannie, więc można go im umilić płynem do kąpieli lub zestawem relaksującej soli.


Lwy (23.07 – 23.08)

Lwy lubią kupować innym drogie prezenty. Ich próżność może zaspokoić jakiś mały, ale wytworny bibelot. Czują się uszczęśliwione ozdobami z bursztynu, bo to przecież ich talizman. Ulubionym kamieniem Lwów są diamenty, a kruszcem – złoto.

Będąc przeważnie snobami, cenią sobie przedmioty niepowtarzalne, lub wykonane w małych seriach, np.: papierośnica z mo­nogramem, stara broszka, pozłacane pudełko z monogramem na wizytówki.

Są zadowolone też ze wszystkiego, co jest związane z troską o wygląd. Mogą to być komplety do paznokci zna­nych firm lub zestawy kosmetyków pielęgnacyjnych.


Panny (24.09 – 23.10)

Panny, pragnące obdarować kogoś prezentem, szukają czegoś niedrogiego i praktycznego. Bardzo troszczą się o swoje zdrowie, więc zestaw witamin może je wzruszyć. Może też być ziołowa czy kwiatowa herbata, ciepła flanelowa pościel, ziołowy szampon lub płyn do kąpieli. Zadowolą je także woskowe aromatyczne świece. Panny będą też wdzięczne za prak­tyczne przedmioty, jak: książka kucharska, zestaw narzędzi do majsterkowania. Można trafić w ich upodobania, ofiarowując wisiorek z jaspisem lub sweterek w kolorze brązowym. Nie będą się czuły zawiedzione, jeśli zajdą pod choinką modną torebkę, albo coś ze sprzętu turystycznego.


Wagi. (24.09 – 23.10)

Wagi, jeśli dają prezenty, to zawsze ładnie opakowane, ponieważ przywiązują dużą wagę do drobiazgów. Przepadają za wszyst­kim, co ładne i wytworne. Uwielbiają kosmetyki lub drobiazgi upiększające wnętrze (flakoniki, bibeloty). Niektóre lubią otrzymywać w prezencie kwiaty w doniczkach. Są przeważnie kolekcjonerami przedmiotów wykonanych z brązu lub mosiądzu. Najbardziej cieszy je biżuteria z granatem lub koralem, albo kosmetyki o kwiatowym zapachu. Uważają się za ekspertów w dziedzinie mody, więc potrafią docenić kaszmirowy szal lub jedwabny krawat. Zadowolone też będą z ory­ginalnego długopisu czy kalendarza, opra­wionego w skórę.


Skorpiony (24.10 – 22.11)

Uwielbiają obdarowywać przyjaciół. Najbardziej cieszą się z niezwykłych pre­zentów, a drażnią je wszelkie standardowe upominki. Ale, że o takie upominki dosyć trudno, to można je zastąpić dobrą powieścią fantastyczną, dziełem z dziedziny parapsy­chologii lub zagadek wszechświata. Są amatorami ciężkich, korzennych woni, a ich ulubionymi kolo­rami jest czerń i bordo. Gustują w oryginalnej i egzotycznej biżuterii (może być wysadzana berylami) w stylu egipskim lub hinduskim. Panowie będą za­chwyceni, jeśli otrzymają w prezencie rzadkie trunki (oryginalna sake, wódka wietnamska na małych żmijach. itp.). Zaspokoi je koszula w magiczne znaki, czy talizman chroniący jego właściciela.


Strzelcy (23.11 – 21.12)

Tylko niektórzy Strzelcy lubią dawać hojne prezenty. Są z reguły zadowoleni, jeśli pod choinką znajdą ciekawy romans, płytę z egzotyczną muzyką, a może nawet uroczego zwierzaka (może nim być i złota rybka). Strzelcy są pasjonatami ruchu i podróży, więc ucieszy ich wszystko, co się z tym wiąże. Może to być zarówno elegancki neseser, jak i mapa samochodowa. Ponieważ są nieustannie czymś pochłonięci, ogromnie sobie cenią prezenty oszczędzające czas, jak np.: szybkowar, kosmetyki dwa w jednym, czy przenośny komputer. Ich żywiołowość mogą zharmonizować wody z zapachem piżma. Są miłośnikami biżuterii z turkusem lub amazonitem. Strzelcy przepadają za dowcipami i „kawałami”, więc można im kupić książkę z dowcipami, lub coś innego bardzo „śmiesznego”.


Koziorożce (22.12 – 20.01)

W podarunku dają przeważnie innym coś niezbyt drogiego, a praktycznego. Cenią sobie, jeśli podarki, które otrzymują wyróżniają się dobrym smakiem i mają konkretne zastosowanie. Ucieszy je zarówno zestaw kluczy samochodowych, jak i pro­gram komputerowy do nauki języka obcego. Ich gust zadowoli woda toaletowa o korzennym za­pachu lub zestaw kosmetyków do włosów. Wpadną w prawdziwy zachwyt, jeśli podarujemy im kolczyki z onyksem lub czarną perłą. Koziorożce często nawiązują do prze­szłości, więc album do zdjęć będzie stanowił miły upominek. Jeśli mamy zamiar podarować butelkę wina, to tylko reńskie.


Wodniki. (21.01 – 18.02)

Przeważnie zdarza się im zapominać o okaz­jach, kiedy należy coś podarować drugiej osobie. Kochają się w rzeczach oryginalnych. Lubią czytać książki o nieco­dziennej tematyce. Mają rozliczne hobby i interesuje je wszystko, co dotyczy kolekcjonerstwa. Przepadają za różnymi starociami.

Jednak Wodniki nie tylko żyją przeszłością, więc potrafią docenić i najnowszą grę wirtualną. Z biżuterii cenią sobie ametysty lub chalcedony oprawne w srebro. Będą zadowolone, jeśli otrzymają najnowsze perfumy-szlagiery (sam zapach nie odgrywa roli). Nie pogardzą też zestawem długopisów lub zegarkiem.


Ryby (19.U2 – 20.03)

Ryby dają nieraz prezenty bez konkretnej okazji i to ludziom mało znanym. Czują się szczęśliwe, jeśli otrzymają talizman dla ich znaku w postaci ametystów lub oszlifowanego górskiego kryształu. Cenią też perły i srebrną biżuterię. Aby je wzruszyć, należy starannie dobrać podarunki. Będą zadowolone z ciekawego romansu, tomiku poezji, obrazka z ciekawym pejzażem, figurki z porcelany, czy secesyjnego lichtarza lub aromatyzowanych świec. Ryby są wrażliwe na zmiany pogody, więc można sprawić im radość moherowym sweterkiem w morskim kolorze. Należy pamiętać; że nie przepadają za ostrymi barwami, lecz wolą stonowane. Aby oduczyć je wiecznego spóźniania, najlepiej kupić im zegarek lub budzik.

 

 Opr. Aleksander Wietrzyk