Mistrzostwa Lekarzy w Narciarstwie Alpejskim

narty

W niedzielę, 28 lutego 2010 r. na stoku Wilmot Mt. w stanie Wisconsin zostały rozegrane XIX Polonijne Mistrzostwa Lekarzy w Narciarstwie Alpejskim. Zawodom dopisała słoneczna, piękna pogoda oraz wyśmienite warunki śniegowe. Honorowy patronat nad Mistrzostwami sprawował Konsulat RP w Chicago z Konsulem Generalnym Zygmuntem Matynią na czele. Imprezę zorganizował Honorowy Prezes Związku Lekarzy Polskich w Chicago dr Bronisław Orawiec.

narty

Grupa uczestników Mistrzostw przed startem.

Trasę przygotowała szkoła narciarska z Wilmot Mt., a bramki do slalomu giganta ustawił Lee Eddy. Otwarcia zawodów dokonali świetni polonijni narciarze z Klubu „Tatry”: Szymon Gąsienica Daniel, Jan Zieliński, Józef Guzik, Radosław Dzierżawski, Krzysztof Staszel oraz Adam Górecki. Na doskonale przygotowanej trasie slalomu giganta pierwsze wystartowały dzieci rodzin lekarskich. Zwyciężyła Stefania Gacek, natomiast na II miejscu uplasowała się Antonina Piergies. W grupie pań I miejsce zdobyła Jolanta Kloc, II lokatę uzyskała Halina Anioł, a III miejsce zajęła Anna Maria Węgierek.

Lekarze

XIX Mistrzostwa Lekarzy Polonijnych w Narciarstwie Alpejskim. Zawodnicy Klubu Sportowego „Bronek” oraz Klubu Narciarskiego „Tatry”. Wilmot Mt., 2010.

W kategorii starszej panów triumfował Bronisław Orawiec, który również uzyskał najlepszy czas dnia oraz łączny czas dwóch przejazdów. II lokatę zajął Marek Rudnicki, a III pozycję zdobył – Antoni Piergies. W grupieodszej panów zwyciężył Juliusz Pawłowski, na II miejscu uplasował się Andrzej Gacek, a na III – Jerzy Fiszer.

Orawiec W zaciętej walce – głównie z Juliuszem Pawłowskim – o Puchar Przechodni zwyciężył B. Orawiec. W ostatnich latach najszybszymi narciarzami wśród lekarzy byli: B. Orawiec (2002-2004, 2006, 2008, 2009, 2010), S. Marecik (2005) oraz J. Pawłowski (2007).

Na trasie slalomu giganta najszybszy zawodnik Mistrzostw – Bronisław Orawiec. Wilmot Mt., Wisconsin. 28 lutego 2010 r.

W konkurencji rodzin lekarskich (2 osoby, w tym 1 lekarz) zwyciężyła po raz trzeci rodzina Gacków – Andrzej z córką Stefanią, którzy otrzymali okazały Puchar Przechodni Orawca na własność. Na II miejscu uplasowała się rodzina Pawłowskich – Juliusz z ojcem Julianem, a III lokatę zajęła rodzina Piergiesów – Antoni z córką Antoniną. Lokata IV przypadła rodzinie Urgaczów (Sławomir z żoną Mirosławą), a V – rodzinie Putz (Katarzyna z ojcem Wojciechem).

Po raz pierwszy w historii Mistrzostw odbyła sie konkurencja w snowboardzie. Zwyciężył Paweł Kuder przed Katarzyną Putz.

Narty4

Zwycięskie rodziny z prezesem ZLP – dr. Józefem Mazurkiem oraz organizatorem Mistrzostw, honorowym prezesem ZLP – dr. Bronisławem Orawcem. Od lewej: J. Mazurek, Antoni i Antonina Piergiesowie, Andrzej i Stefania Gackowie, Juliusz i Julian Pawłowscy, B. Orawiec.

Należy wspomnieć, że najlepszą sportsmenką wśród pań w roku 2009 po raz drugi została dr Jolanta Kloc, a wśród panów po raz siedemnasty – dr Bronisław Orawiec. Puchary dla sportowców roku zostały zgodnie z wieloletnią tradycją Klubu uroczyście wręczone na 60. Balu Lekarzy, który odbył się w Hotelu Trump Tower 6 lutego 2010 r.

Zawody

1. Zdobywcy Pucharów Przechodnich. Jolanta Kloc wsród pań, Andrzej i Stefania Gackowie wsród rodzin, Bronisław Orawiec wsród panów.

Bezpośrednio po zawodach odbyło się uroczyste zakończenie Mistrzostw. Prowadzący imprezę, dr Orawiec powitał wszystkich zawodników, rodziny i sympatyków Klubu, a także prezesa Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych dr. Marka Rudnickiego, prezesa ZLP dr. Józefa Mazurka, członków Zarządu ZLP: dr Halinę Anioł i dr Bożenę Witek, byłego prezesa Polsko-Amerykańskiej Izby Gospodarczej Stanisława Skoczenia, członków Klubu „Tatry”: Janusza Kotelona i Szymona Gąsienicę Daniela oraz przedstawicieli szkółki narciarskiej w Wilmot Mt.

Klub Bronek

Zakończenie. Organizator imprezy dr B. Orawiec dziękuje za udział i gratuluje wspaniałych wyników sportowych uczestnikom Mistrzostw.

Dr B. Orawiec gorąco podziękował Konsulatowi RP za wieloletni patronat nad zawodami oraz złożył gratulacje zwycięzcom i życzenia wszystkim uczestnikom Mistrzostw. Podziękował osobom, które pomagały w sprawnym przeprowadzeniu zawodów: Panu J. Kotelonowi z Klubu „Tatry” (obsługa komputerowa), paniom: Elżbiecie Dąbrowie, Jolancie Jaworskiej, Joannie Sewillo oraz Agacie Wojnarowskiej ze swojej kliniki (zapisy), zawodnikom Klubu „Tatry” oraz szkółce narciarskiej w Wilmot Mt. z Panem Evanem Blossonem na czele (przygotowanie trasy, tyczek i czasomierzy), a także dr. Wojciechowi Łysińskiemu (zdjęcia). B. Orawiec przekazał Komunikaty ZLP, książki oraz medale pamiątkowe XIX Mistrzostw szkółce narciarskiej w Wilmot Mt., Klubowi „Tatry”, Polsko-Amerykańskiej Izbie Gospodarczej oraz fotografowi dr. Wojciechowi Łysińskiemu, który również otrzymał puchar.

W czasie zakończenia głos zabrali: dr Józef Mazurek, dr Marek Rudnicki, Julian Pawłowski, Stanisław Skoczeń oraz Szymon Gąsienica Daniel.

Okazałe trofea w postaci pucharów i medali 3 najlepszym zawodnikom w poszczególnych grupach oraz Puchary Przechodnie Klubu Sportowego “Bronek” Związku Lekarzy Polskich w Chicago wręczył organizator wspólnie z dr. Józefem Mazurkiem – prezesem ZLP.

Lysinski

W tym roku nasza sportowa lekarska rodzina powiększyła się o nowych świetnych narciarzy, do których należą: Anna Maria Węgierek, Mirosława Kuder, Katarzyna Putz, Jerzy Fisher, Sławomir Urgacz oraz Paweł Kuder. Nowi zawodnicy zostali serdecznie i owacyjnie przyjęci do Klubu.