NFL Draft 2011 – czas na wstępne prognozy. Cz. I

Draft

 

 Draft Wszelkie rozważania kto, gdzie i dlaczego nie są, jak zwykle zresztą, łatwe ale stanowią dla każdego miłośnika futbolu wielką atrakcję. W okresie czasu jaki pozostał do draftu, wiele jeszcze może się zdarzyć , ale myślę, że już teraz możemy zabawić się w menadżerów dokonujących ważnych wyborów dla swych teamów. Aby dzisiejszym rozważaniom dodać smaczku, postanowiłem porównać typy kilku znanych analityków futbolu w US. W ponizszym tekście znajdą sie więc przewidywania fachowców z ESPN (Mel Kiper i Todd McShay) , specjalisty ze Sports Illustrated (Don Banks), dziennikarza NFL.com (Pat Kirwan), CBSSports.com (Rob Rang) i publicysty Bleacher Report (Ryan Rudnansky). Przyznacie, że to zacne grono. A więc zaczynajmy!

Nr 1 – Carolina Panthers

Newton M. Kiper – DT Nick Fairley (Auburn); T. McShay – DE Da`Quan Bowers (Clemson);D. Banks – Bowers

P. Kirwan – Bowers; R. Rudnansky – Fairley; R. Rang – QB Cam Newton (Auburn)

Pick: DT N. Fairley (Auburn). Fairley być może nie ma zbyt idealnych warunków fizycznych na tę pozycje (wysoki z niezbyt imponującą wagą) ale każdy musi przyznać, że zdominował tę pozycję notując na swym koncie w sezonie 56 tackles i 12 sacks. Grając w Tigers jako offensive lineman , był nie do zastopowania w jego poczynaniach na polu gry. Dodajmy, że Fairley grał przeciw bardzo dobrym graczom więc jego duża ilość tackles i sacks to nie tylko statystyka.

Cameron Newton (by times-news.com)

Nr 2 – Denver Broncos

Tutaj panowie fachowcy po prostu zamienili nazwiska ww. graczy: ci, ktorzy typowali jako pick nr 1 N. Fairleya z nr 2 widzą Bowersa i na odwrót. Tylko R. Rang się wyłamał i typował jako nr 2 CB Patricka Petersona (LSU).

Pick nr 2: DE Da`Quan Bowers. Broncos widzieliby z chęcią w swych szeregach obu wyżej omawianych futbolistów. Obaj są rzeczywiście znakomici, więc jeśli Panthers wybiorą Fairleya , Broncos wezmą Bowersa. I oczywiście odwrotnie – w przypadku wyboru Bowersa z nr 1 – Broncos z chęcią wezmą Fairleya.

Gabbert Nr 3 – Buffalo Bills

Dużo większą rozbieżność poglądów widzimy tutaj:

M. Kiper – QB Cam Newton (Auburn)

T. McShay – OLB Von Miller (Texas A&M)

D. Banks – QB Blaine Gabbert (Missouri)

P. Kirwan – Gabbert

R. Rudnansky – DE Marcell Dareus (Alabama)

R. Rang – Dareus

Blaine Gabbert (J.J. Stankevitz)

Pick: DE M. Dareus (Alabama). Dareus wypadł bardzo dobrze na ostatnich sprawdzianach, w niektórych konkurencjach był nawet lepszy od Fairleya. Bills potrzebują świeżej krwi na pozycji QB bardzo ale chyba nie pozwolą sobie nie wziąć Dareusa gdy będzie to mozliwe.

Nr 4 – Cincinnati Bengals

Oprócz P. Kirwana (jego typ to QB C. Newton), wszyscy widzą wśród Bengals WR A.J. Greena (Georgia).

Pick: WR A.J. Green (Georgia). Wszyscy w Cincinnati mają już dość T. Owensa a C. Ochocinco też już się znudził. Obaj nie prezentują nic ciekawego oprócz tandetnych wywiadów w TV i pyskówek w social network. W tej sytuacji Green będzie pasował do zespołu jak nikt inny, chociaż zastępstwo dla QB Palmera też byłoby przydatne.

Bowers Nr 5 – Arizona Cardinals

M. Kiper – OLB Von Miller (Texas A&M)

T. McShay – QB Blain Gabbert (Missouri)

D. Banks – Miller

P. Kirwan – Miller

R. Rudnansky – Gabbert

R. Rang Miller

Da`Quan Bowers (Jeremy Brevard)

Pick: QB B. Gabbert (Missouri). Scouting combine sprawił, że Gabbert zdobył sobie wielkie uznanie w oczach fachowców, prześcigając Newtona. Poza tym wielu znawców i obserwatorów uważa, iż Gabbert jest bezpieczniejszym wyborem niż kreowany na gwiazdę Cam Newton.

Nr 6 – Cleveland Browns

M. Kiper – DE J.J. Watt (Wisconsin)

T. McShay – DT Marcell Dareus (Alabama)

D. Banks – Dareus

P.Kirwan – WR A.J. Green (Georgia)

R. Rudnansky – DE Robert Quinn (North Carolina)

R. Rang – DE Da`Quan Bowers (Clemson)

Pick: DE R. Quinn (N. Carolina). Byc może trochę na przekór wszystkim ale Quinn to rzeczywiście może być monster wynurzający się zza pleców innych.

Fairley Nr 7 – San Francisco 49ers

M. Kiper – DT Marcell Dareus (Alabama)

T. McShay – DE J.J. Watt (Wisconsin)

D. Banks – CB Patrick Peterson (LSU)

P. Kirwan – Peterson

R. Rudnansky – Peterson

R. Rang – DE R. Quinn (N. Carolina)

Nick Fairley (Auburn media guide)

Pick: CB P. Peterson (LSU). Jeśli 49ers nie wykorzystają szansy wzięcia Petersona , będzie to ich wielka pomyłka. Peterson grał w tym sezonie niemal bezbłędnie a na dodatek miał świetny pokaz swych możliwości podczas scouting combine. 49ers mają niepowtarzalną szansę zdobycia gracza, który zabezpieczy im ważną część pola gry.

Nr 8 – Tennessee Titans

M. Kiper – CB Patrick Petersen (LSU)

T. McShay – Petersen

D. Banks – DE J.J. Watt (Wisconsin)

P. Kirwan – DE M. Dareus (Alabama)

R. Rudnansky – QB Cameron Newton (Auburn)

R. Rang – DT N. Fairley (Auburn)

Pick: QB C. Newton (Auburn). Niewątpliwie Titans potrzebują rozgrywającego po fakcie gdy V. Young opuścił ten zespół. Newton miał dobre wyniki podczas ostatnich testów i jeśli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego spoza pozasportowej sfery życia tego młodego, utalentowanego gracza, można mieć pewność, że jego rozwój przyczyni się do sukcesów drużyny w której będzie występował.

Nr 9 – Dallas Cowboys

M. Kiper – DE Marcell Dareus (Alabama)

T. McShay – CB Prince Amukamara (Nebraska)

D. Banks – Amukamara

P. Kirwan – DE Cameron Jordan (California)

R. Rudnansky – Amukamara

R. Rang – Amukamara

Pick: CB P. Amukamara (Nebraska). Cowboys drastycznie potrzebują kogoś w defensywie kto zabezpieczy ich przed podaniami przynoszącymi zbyt łatwe punkty przeciwnikom. Jeśli nie będą mieli możliwości wyboru Petersena , powinni wziąć Amukamarę, który powinien zacząć budować zaplecze dobrej defensywy Dallas.

Nr 10 – Washington Redskins

M. Kiper – CB Prince Amukamara (Nebraska)

T. McShay – DE J.J. Watt (Wisconsin)

D. Banks – QB Cameron Newton (Auburn)

P. Kirwan – WR Julio Jones (Alabama)

R. Rudnansky – QB Ryan Mallett (Arkansas)

R. Rang – QB Blaine Gabbert (Missouri)

Pick: QB R. Mallett (Arkansas). Redskins potrzebują młodego rozgrywającego i ten typ jest bardzo prawdopodobny. Mallett nie uczestniczył w całości scouting combine (właściwie nie wiadomo dlaczego) ale tam gdzie mieliśmy mozliwość go oglądać – wypadł bardzo dobrze.

 To pierwsza część naszych typowań i przewidywań. Tekst powstał w oparciu o analizę przeprowadzoną przez Bleacher Report. Już jutro część druga.

 

Jacek Urbańczyk

Dział Amerykański PZFA – www.pzfa.pl

[email protected]