Nowa Polska Katolicka Szkoła przy Parafii Św. Brunona

parafia

 

parafia Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej tworzy nową polską katolicką szkołę na południowych przedmieściach Chicago. Szkoła ta będzie mieściła się na terenie parafii św. Brunona (adres: 4751 South Harding Avenue Chicago, IL 60632-3628).

Lokalizacja tego miejsca jest bardzo dogodna dla osób dojeżdżających zarówno z północy jak i południa. Jest usytuowana w bliskiej odległości od autostrady 55, zjazd na Pulaski Ave. (8 min. jazdy samochodem od H-wy 55).

 

Zamiarem nowej szkoły jest kontynuacja dobrych tradycji wypracowanych w szkole św. Błazeja w Summit, IL. Założenia edukacyjne i wychowawcze będą oparte na doświadczeniu zdobytym w tej szkole. Będą one realizowane w duchu religijnym, katolickim ze szczególnym akcentem na wartości patriotyczno-narodowe. Zadaniem nowej szkoły Sióstr Misjonarek jest szczególny nacisk zarówno na nauczanie języka i przekazywanie wiedzy, jak również na kształtowanie serc i sumień dzieci i młodzieży w duchu katolickim. Program szkoły będzie oferował przygotowanie do sakramentów świętych w języku polskim.

Zajęcia będą sie odbywać w soboty w godz. 9:00 am – 12:00 pm.

Opłata za szkołę za cały rok nauki wraz z religią przedstawia się nastepująco:

1 dziecko   2 dzieci           3 i wiecej dzieci

 $390           $490           $570

 

 Osoby zainteresowane zapisem dzieci do nowej POLSKIEJ KATOLICKIEJ SZKOŁY SIÓSTR MISJONAREK proszone są o kontakt z biurem Polskiej Katolickiej Szkoły im. Św. Błażeja w Summit, dzwoniąc pod numery:

Biuro szkoły św. Błażeja: 708 – 458 8772 (wew. 25 lub 17),

Sr. Anna Górska: 773 – 701 1133,

Sr. Dorota Domin (dostępny do dnia 27 czerwca): 773 – 704 2267

Prosimy o przekazanie tych informacji osobom zainteresowanym, poszukującym dobrej szkoły dla swoich dzieci. Mamy nadzieję, że nowo powstała szkoła spełni oczekiwania uczniów i rodziców, dla których ważne są wartości polskie i katolickie.

  

s. Dorota Domin MChR

 http://www.stbrunochicago.org/en/default.aspx