Obchody Wielkanocne w szkole sobotniej przy Parafii św. Konstancji

Szkola

 

 

 

Szkola

W programie były występy dzieci, młodzieży. Przedstawiano szereg polskich zwyczajów świątecznych związanych z obchodami Wielkanocnymi. Odbył się także konkurs na najpiękniej  udekorowane palmy.

 

Zespół taneczny VERA, dzialający pod kierownictwem dr. Barbary Kuleszy przygotował bardzo ciekawy program artystyczny.

Vera  

Zespół taneczny VERA

Ks. Tadeusz Dzieszko, proboszcz parafii św. Konstancji w swoim przemówieniu nawiązał do zwyczajów i do symboliki świąt Wielkanocnych, wskazującej na Jezusa Chrystusa.  Ks. Dzieszko modlił się także o błogosławieństwo dla dzieci, młodzieży, ich wychowawców, opiekunów, zarząd szkoły.

 

W szkole tej uczy się obecnie około 630 dzieci i młodzieży. Zajęcia w szkole sobotniej odbywają się na trzy zmiany ze względu na ogromną zainteresowanie  nauką dzieci,  młodzieży i jednocześne ograniczenia w postaci dostępnych klas. W samej klasie maturalnej jest w tym roku 50 maturzystów, co jest dużym powodem do zadowolenia dla polonijnej szkoły.

 

Dyrektorka szkoły Jolanta Zabłocka jest dumna z tak dużej ilości dzieci, z ich osiągnięć, także z programu jaki oferuje szkoła dla polonijnych dzieci.

 

Warto podkreślić, że uczniami szkoły są dzieci i młodzież, które na codzień chodzą do szkół publicznych przez 5 dni w tygodniu. Są to więc dla nich zajęcia dodatkowe prowadzone wyłącznie w języku polskim.

 

Dzieci wystepujące na scenie posługiwały się poprawna polszczyzną. Na codzień lubią też  rozmawiać między sobą po polsku, co jest dużym sukcesem ich, ich rodziców,  oraz nauczycieli.

 

Dyrektor Zabłocka podkreśla przy okazji konkursu palm, ze wszystkim dzieciom należą się nagrody za ich przygotowanie. Kilka najpiękniejszych  palm otrzymało dodatkowe wyróżnienia.

Dzieszko

Ks. Tadeusz Dzieszko oraz dyrektor Jolanta Zabłocka 

 

Jak informuje dyrektor Jolanta Zabłocka  we wprowadzeniu na stronie internetowej: http://www.kolbeschool.org/

  „Szkoła im. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Chicago działa  od 35 lat przy parafii św. Konstancji, ucząc polskie dzieci wiedzy o kraju ich rodziców. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, zapewniamy naszym uczniom wspaniałe warunki do nauki języka polskiego, historii i geografii. Wprowadzamy w czyn słowa naszego Patrona, że „Miłość jest twórcza” i w myśl tej maksymy traktujemy naszych uczniów indywidualnie, dostosowując sposób uczenia i pracy na miarę możliwości naszych podopiecznych.

W szkole pracuje z młodzieżą wyśmienita  Kadra Nauczycielska, gruntownie przygotowana merytorycznie, ogromnie wrażliwa i bardzo zaangażowana w pracę z dziećmi”.

 

W czasie akademii wręczono kilku uczniom nagrody plastyczne przyznane przez jury konkursu plastycznego organizowanego w Toruniu, na który nadesłano ponad 20,000 prac plastycznych. Był to kolejny sukces dzieci i młodzieży z polonijnej szkoly przy parafii św. Konstancji.

 

@ Andrzej Mikołajczyk

Zdjęcia: Andrzej Gruszka

 

Więcej zdjęć w galerii pod adresem:

https://www.polishnews.com/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=310