Ci, którzy wierzą, że Hamas dąży do zawieszenia broni przed Ramadanem, oszukują samych siebie. W całej historii muzułmanie wykorzystywali Ramadan do prowadzenia wojny ze swoimi wrogami. Na przykład podczas Ramadanu w 2016 r. dwóch palestyńskich kuzynów, Mohammed i Chalil Muchamara, dokonali ataku bronią palną na targu Sarona w Tel Awiwie, zabijając czterech Izraelczyków i raniąc 40 innych osób. Na zdjęciu: Wolontariusze z organizacji „Zaka – Identyfikacja, Wydobycie i Ratunek” usuwają krew z miejsca ataku terrorystycznego na targu w Sarona 8 czerwca 2016 r. (fot. Lior Mizrahi/Getty Images)
„Ramadan – miesiąc dżihadu”: Ramadan nie powstrzyma Hamasu przed zabijaniem Żydów
autor: Bassam Tawil
17 marzec 2024
Oryginał angielski: ’Ramadan – Month of Jihad’ : Ramadan Will Not Stop Hamas From Killing Jews
Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska
Międzynarodowi mediatorzy i światowi przywódcy, w tym prezydent USA Joe Biden, mają nadzieję na osiągnięcie porozumienia o zawieszeniu broni między Izraelem a wspieraną przez Iran grupą terrorystyczną Hamas przed islamskim świętym miesiącem Ramadan, który rozpoczyna się 10 marca.
5 marca Biden ostrzegł przed potencjalnymi problemami w przypadku braku porozumienia o zawieszeniu broni przed Ramadanem. „Konieczne jest zawieszenie broni ze względu na Ramadan – jeśli dojdziemy do okoliczności, w których będzie to trwało aż do Ramadanu, Izrael i Jerozolima mogą być bardzo, bardzo niebezpieczne” – powiedział reporterom w Waszyngtonie.
Twierdzenia takie niewątpliwie opierają się na skrajnie fałszywym założeniu, że muzułmanie w czasie postu nie angażują się w wojny i konflikty zbrojne. W rzeczywistości jest odwrotnie. Jak donosi „New York Times”: „Powszechnie uważa się, że nagrody zdobyte za szlachetne czyny są większe podczas Ramadanu…”
„W świętym miesiącu Ramadan nagroda za cnoty wzrasta”, powiada fatwa numer 1566/10013/L=1431.
Oświadczenia niedoinformowanych zachodnich polityków ignorują także fakt, że Hamas i inne palestyńskie grupy terrorystyczne nigdy nie wahały się przed wykorzystaniem świąt żydowskich do prowadzenia wojen, przeprowadzania ataków terrorystycznych i mordowania Żydów, w tym 7 października 2023 r., który był żydowskim szabatem i świętem Simchat Tora – żeby nie wspomnieć o rozpoczęciu wojny w Jom Kippur przez Egipt i Syrię.
Hamas i inne palestyńskie grupy terrorystyczne od dawna wykorzystują Ramadan do przeprowadzania ataków terrorystycznych na Izrael.
Hamas, za pośrednictwem swojego wojskowego skrzydła, Brygad Izz ad-Din al-Kassam, opublikował nawet artykuł zatytułowany „Ramadan – miesiąc dżihadu, walki i zwycięstwa nad wrogami”.
Hamas twierdził, że podczas miesiąca postu Ramadan „bojownik dżihadu za dnia poświęca się studiowaniu islamu, a nocą wyrusza, by bronić swojej ojczyzny, Palestyny”.
Artykuł nawiązywał do wojny między Izraelem a Hamasem w 2014 r., której część miała miejsce w czasie Ramadanu. „W tym miesiącu urzeczywistniły się wyjątkowe zwycięstwa islamu” – stwierdziła grupa. W artykule stwierdzono, że podczas wojny „palestyński ruch oporu, głównie Brygady Al-Kassam, stoczył najbardziej imponujące bitwy pełne bohaterstwa i męczeństwa”.
W 2022 r. na stronie internetowej Hamasu zamieszczono następujący wpis : „Witamy błogosławiony miesiąc Ramadan, miesiąc dżihadu, męczeństwa i potężnych zwycięstw”.
W maju 2021 r. należąca do Kataru stacja telewizyjna Al-Dżazira, która jest tubą Bractwa Muzułmańskiego i Hamasu, opublikowała na swojej stronie internetowej artykuł zatytułowany „Miesiąc dżihadu i zwycięstw: jak palestyński ruch oporu zamienił Ramadan w sezon ataków i zwycięstw”. Autor, Adnan Abu Amer, palestyński wykładowca nauk politycznych na Uniwersytecie Al-Ummah w Gazie, wymienił długą listę morderczych ataków palestyńskich organizacji terrorystycznych – zarówno na żołnierzy, jak i ludność cywilną, w tym zamachy samobójcze – które zostały celowo przeprowadzone podczas Ramadanu.
Na przykład podczas Ramadanu w 2017 r. trzech terrorystów – członków rodziny Dżabarin z izraelskiego arabskiego miasta Umm al-Fahm, zamordowało dwóch funkcjonariuszy izraelskiej policji granicznej na terenie meczetu al-Aksa (Wzgórze Świątynne) w Jerozolimie.
Rok wcześniej, także podczas Ramadanu, dwóch palestyńskich kuzynów, Mohammed i Chalil Muchamara, dokonało ataku z użyciem broni palnej na targu Sarona w Tel Awiwie, zabijając czterech Izraelczyków i raniąc 40 innych osób.
Podczas Ramadanu w 2015 r. palestyński terrorysta dokonał ataku nożowego na dwóch izraelskich funkcjonariuszy policji w pobliżu Bramy Damasceńskiej na Starym Mieście w Jerozolimie.
Abu Amer wskazał również, że wojna między Izraelem a Hamasem w 2014 r. zbiegła się z Ramadanem i posłużyła jako model dla grup oporu, ponieważ obejmowała „najbardziej znaczące akty bohaterstwa ruchu oporu w historii Palestyny i konfliktu z okupacją”.
Według Amera:
„Każdego roku na początku Ramadanu oddziały wojskowe palestyńskich frakcji ruchu oporu podkreślają, że jest to [szczególny] miesiąc, w którym bojownicy dżihadu modlą się w ciągu dnia, a nocą bronią swojej palestyńskiej ojczyzny. Jest to miesiąc naznaczony wybitnymi zwycięstwami muzułmanów i miesiąc, w którym ruch oporu prowadził najbardziej imponujące wojny pełne bohaterstwa i poświęcenia. Ruch oporu ma zwyczaj wzmagać swoją działalność w czasie Ramadanu. Atmosfera Ramadanu zwiększa gotowość do poświęceń, ze względu na jego aspekt religijny i psychologiczny, który jest automatycznie odczuwany przez bojowników ruchu oporu”.
W 2021 r. Hamas i Palestyński Islamski Dżihad, kolejna organizacja terrorystyczna z siedzibą w Gazie, wspierana przez Iran, wystrzeliły rakiety w kierunku Izraela podczas Ramadanu. Podczas tego Ramadanu Palestyńczycy na Zachodnim Brzegu i we wschodniej Jerozolimie zorganizowali rozruchy, palili opony, rzucali kamieniami, strzelali fajerwerkami i starli się z izraelskimi funkcjonariuszami policji i żołnierzami. Palestyńczycy skandowali także hasła wychwalające terrorystycznych przywódców Hamasu.
W całej historii muzułmanie wykorzystywali Ramadan do prowadzenia wojny ze swoimi wrogami. W miesiącu Ramadan stoczono pięć historycznych bitew islamskich: bitwa pod Badr, podbój Mekki, bitwa pod Tabuk, bitwa pod Amin Dżalut i bitwa pod Hattin.
Tak więc, podczas gdy nie-muzułmanie, tacy jak Biden, wydają się niepokoić przemocą i rozlewem krwi podczas Ramadanu, palestyńskie grupy terrorystyczne wielokrotnie okazywały morderczy apetyt podczas swojego świętego miesiąca, angażując się w terroryzm i zabijając Żydów.
Podczas żydowskiego święta Paschy w 2002 r., gdy 250 gości hotelu Park w izraelskim nadmorskim mieście Netanja świętowało w hotelowej jadalni tradycyjny seder paschalny, Abdel Basset Oder, palestyński zamachowiec-samobójca przebrany za kobietę, wszedł do hotelu z walizką zawierającą materiały wybuchowe. Zdetonował bombę, zabijając 30 cywilów i raniąc 150 innych. Niektóre z ofiar przeżyły Holokaust; większość stanowili seniorzy (powyżej 70 lat).
Palestyńskie grupy terrorystyczne od dawna pokazują, że nie obchodzą ich żadne święta – muzułmańskie czy żydowskie – jeśli chodzi o realizację ich celu, jakim jest mordowanie Żydów. Ci, którzy wierzą, że Hamas dąży do zawieszenia broni przed Ramadanem, oszukują samych siebie. Ci, którzy niepokoją się świętością świętego miesiąca, powinni posłuchać, co mówią sami terroryści: Ramadan w rzeczywistości zwiększa ich pragnienie żydowskiej krwi.
Bassam Tawil jest muzułmańskim badaczem i publicystą mieszkającym na Bliskim Wschodzie.
Źródło: www.gatestoneinstitute.org