Rekordowe szkolenie trenerskie PLFA.

PLFA

 

PLFA Szkolenie poprowadzili mający ponad dwudziestoletnie doświadczenie trenerskie Phillip Dillon, od niedawana szkoleniowiec główny Warsaw Eagles. Wśród prelegentów znaleźli się Maciej Cetnerowski (trener główny Pomorze Seahawks), Jacek Wallusch (trener The Crew Wrocław), Albert Hesskew (trener główny Kraków Tigers) oraz były trener AZS Silesia Miners Jeff Shiffman. Prezentację sędziowską poprowadził sekretarz WS PZFA Michał Rosiak.

Podczas szkolenia duży nacisk położono m.in. na etykę trenerską i zawodniczą, przygotowywanie planów treningowych, zasady nauczania poprawnych technik oraz zapobiegania kontuzjom.

Prócz trenerskiej wiedzy ogólnej przedstawione zostały, m.in., systemy ofensywne spread, I-formation oraz system obrony 4-3 (wraz z omówieniem taktyk bliztowania i stuntowania).

szkolenie

Miejsce w prezentacjach znalazły też sposoby blokowania strefowego oraz gra w formacjach specjalnych.

Wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli szkolenie uzyskali certyfikat trenerski poziomu C Stowarzyszenia Polski Związek Futbolu Amerykańskiego.

– Klinika była olbrzymim sukcesem. Liczba uczestników jest na to wystarczającym dowodem. Wielkim optymizmem napawa pozytywny odzew ze strony uczestników w trakcie i po zakończeniu kliniki. Nasi prelegenci byli zaskoczeni liczbą chętnych, a także ilością i wnikliwością pytań po ich prezentacjach. Kolejnym dowodem sukcesu tego przedsięwzięcia jest to, że otrzymuję liczne maile uczestników chcących pogłębiać swoją wiedzę – powiedział po szkoleniu prowadzący je Phillip Dillon.

certyfikat – To rekordowe wydarzenie w historii PLFA – jeszcze nigdy (wliczając klinikę trenerską Europejskiej Federacji Futbolu Amerykańskiego, która odbyła się w styczniu 2009 roku w Warszawie) w żadnym organizowanym przez nasz wydarzeniu futbolowym, wyłączając naturalnie mecze ligowe, nie wzięło udział tylu uczestników – powiedział Jędrzej Stęszewski, prezes PLFA – To dopiero pierwszy krok w trzystopniowym programie szkoleń, który obecnie opracowujemy  – dodał Stęszewski.

– Liczę na to, że już w nieodległej przyszłości będziemy w stanie przeprowadzać klinikę dwa razy w roku – jedną w styczniu, drugą jesienią, po zakończeniu rozgrywek ligowych. Podczas kolejnych konwencji trenerskich poruszymy też na pewno inne tematy starając się zaangażować jak najwięcej polskich trenerów w przeprowadzanie prezentacji. Nie ulega wątpliwości to, że czym lepszych będziemy mieli trenerów, tym wyższy będzie poziom zawodników, a co za tym idzie poziom futbolu amerykańskiego w Polsce – podsumował Dillon.

 

Szczegóły trzystopniowego programu szkoleń i certyfikacji zostaną przedstawione w późniejszym terminie.

 Source: www.pzfa.pl

 Zdjęcia: Jacek Śledziński , Warsaw Eagles