Aura Sky będzie miał 26 kondygnacji i prawie 90 metrów wysokości. Pierwszy etap inwestycji zakończy się w 2017 roku.
Aura Sky powstaje u zbiegu ulic Ostrobramskiej i Rodziewiczówny, na gruncie do którego deweloper ma prawo własności. W 1919 roku gmina żydowska kupiła tam 39 hektarów gruntów, gdzie utworzyła m.in. Kibuc Grochów oraz miasteczko filmowe. Pod koniec XX w. część tej ziemi odzyskano.
– Każdy Żyd spacerujący po Warszawie może pokazać palcem, że właśnie w tym miejscu powstał pierwszy w historii kibuc i pierwsza w Polsce szkoła z hebrajskim językiem nauczania – powiedział prof. Szewach Weiss podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod Aura Sky.
Były ambasador Izraela przypomniał, że w 1939 roku naród żydowski na całym świecie liczył około 18 milionów osób, z czego w Polsce żyło 3 i pół miliona, a wspólna historia polsko-żydowska ma ponad 800 lat. – W Polsce każdy z nas był strażnikiem swojej kultury, integracja była bardzo delikatna, ale jednym z cudów naszego wspólnego życia było to, że Żyd w Polsce mógł zostać Żydem i mieć swoją gminę, synagogę, szkołę i przedszkole – powiedział izraelski polityk i laureat Wielkiego Krzyża Zasługi RP. Według niego to w Polsce rozwijał się żydowski geniusz. – 24 procent laureatów Nagrody Nobla ma pochodzenie żydowskie, a połowa z nich ma polskie korzenie – dodał Szewach Weiss.
Aura Sky to kolejna inwestycja Grupy Mill-Yon, aktualnie realizującej także: Aura Gdańsk na Wyspie Spichrzów (Gdańsk), Aura Park w Wilanowie (Warszawa) i Aura Garden na Białołęce (Warszawa). Grupa Mill-Yon do tej pory oddała do użytku ponad 1 600 mieszkań i lokali usługowych, a kolejne 1 100 jest w budowie.
Inwestycja na warszawskiej Pradze Południe obejmie trzy budynki, w których będzie 580 mieszkań: od 35-metrowych do 130-metrowych apartamentów na najwyższych kondygnacjach. Wszystkie mieszkania będą miały panoramiczne okna oraz balkony, loggie lub ogrody zimowe. Na parterze znajdzie się galeria handlowo-usługowa o łącznej powierzchni 3 000 m2.
Budynki rozplanowane są wokół wewnętrznego ogrodu. Wejście ma prowadzić przez lobby z portiernią i ochroną, a cały teren będzie i monitorowany. W wysokościowcu zaplanowano 4 szybkobieżne windy.
Architektem Aura Sky jest Kipp Projekt Sp. z o.o., generalnym wykonawcą jest firma UNIBEP S.A., a finansowanie inwestycji zapewnia bank Getin Noble Bank S.A.
Mill-Yon jest częścią Grupy ILDC, który od ponad 100 lat prowadzi działalność deweloperską na wszystkich kontynentach. ILDC jest jedną z czołowych firm działających w Izraelu, wycenianą na Giełdzie Papierów Wartościowych już od 1953 roku. Poza sektorem mieszkaniowym, zajmuje się inwestycjami w galerie handlowe, powierzchnie przemysłowe i hotele.
źródło: Centrum Prasowe PAP
http://ttg.com.pl/