Alexandra Pacula – Mój nowojorski świat

Pacula

 

 Pacula

 W Nowym Jorku 19 lutego w galerii „ Mighty Tanaka” odbył się wernisaż wystawy Aleksandry Paculy, który potrwa do 12 marca 2010r.

 

Alexandra do Nowego Jorku przyleciała wraz z rodzicami mając zaledwie 14 lat. Śmiało można powiedzieć ze ur. 12 lutego 1979 roku artystka spędziła ponad połowę swojego życia w Stanach Zjednoczonych, gdzie uczyła się pod okiem wspaniałych profesorów sztuki. Pacula w 2003 roku skonczyła rysunek i malarstwo na  Mason Gross School of the Arts, Rutgers, The State University of New Jersey, New Brunswick, NJ, a potem 2006 MFA- Painting/Drawing, Montclair State University, Montclair, NJ.

 

 Jej sztuka jest rozpoznawalna wszędzie – to taki wschodzący Picasso – uważają krytycy mówiąc, ze Pacula ma swój własny styl, tak wyrobiony jak własnoręczny podpis. Tylko czekać, kiedy jej obrazy będą wisiały w największych galeriach świata i będą licytowane w najlepszych domach aukcyjnych.

Mimo młodego wieku Alexandra ma na swojej liście wiele wystaw w bardzo prestiżowych miejscach, jak i znaczące wyróżnienia. Trzy największe to w roku 2007  Winner of Project 30 competition, i w roku 2008 Winner of Saatchi Showdown Competition i Besto of show, Galery 364, Realisty or Fantasy.

 

 

Art

Magdalena Wypych tak opisuje artystkę: “ Styl Alexandry jest unikalny i od razu rozpoznawalny. Mieści się gdzieś pomiędzy realistyczną pocztówka a abstrakcją, stanowiąc interpretację otaczającego świata. Jej obrazy są „blurr”, są jak rozmazane fotografie, jak widzenie krótkowidza lub próba uchwycenia świata w ruchu. Nawet bez ich interpretacji, w moim krytycznym umyśle pojawiło się wrażenie piękna, gdy z nimi obcowałam. Szczególne wrażenie wywarły na mnie głębokie, wyraźne kolory, kalejdoskop bieli i czeluść czerni; długie pociągnięcia pędzla podkreślające ruch; głębia.”

 

Serdecznie Zapraszam

Bogdan Wegrzynek

Anna