Amerykańska technologia w Warszawskich komendach policji

Technologia PIPS

O skutecznosci działania chicagowskich kamer drogowych przekonali się kierowcy, którzy otrzymali mandaty za przekroczenie prędkości czy też za przejazdy na czerwonym świetle. Służby drogowe uzasadniają mandat materiałem video.

Dzieki współpracy różnych systemow technologicznych i różnych firm jak PHU Telsat, lokalnych sieci komunikacyjnych i technologii PIPS,  20 różnych systemów kamer PIPS Spike ANPR/ALPR zostanie zainstalowanych do monitorowania samochodów i podróżujących w okolicach Warszawy. 

Gdy samochody będą przejeżdzać przez system kamer, tablica rejestracyjna zostaje szybko rozpoznana, dane zarejestrowane i przekazane do centralnej bazy danych policji w Warszawie. Informacja ta jest porównywana z numerami skradzionych samochodów i w przypadku zgodności policja jest natychmiast informowana o kradzieży i może podjąć odpowiednią akcję. 

System pilotażowy kamer jest już testowany w Warszawie od 7. miesięcy, zdał egzamin i zecydowano o jego rozbudowie. Podobne rozwiązania technologiczne zostały wyróżnione wieloma nagrodami za ich precyzje, innowacyjność. 

System PIPS lub jemu podobne są stosowane w 12,000 miejsc na świecie: na autostradach, na lotniskach, na mostach, w portach, na uniwersytetach, gdzie mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa znajdujących się tam ludzi.

„Od ponad stu lat, Federal Signal produkuje innowacyjne urządzenia do zapewnienia bezpieczeństwa publicznego na całym świecie. Naszym celem jest dostarczenie zaawansowanej technologii, która pomoże agencjom szybkiego reagowania w zabezpieczeniu ważnych dla nich celów i pokonać przeciwności” , powiedzial Michael K. Wons, Vice Prezydent i Główny Menedżer Federal Signal’s Public Safety Systems Division. „System ANPR i elektroniczne kamery video, , komputerowe rejestrowanie danych I wydawanie dyspozycji są jedynie niektórymi z najnowszych osiagnięć są jedynie niektórymi z innowacji  technologicznych, które pozwalają nam zrealizować zamierzone cele.  Cieszymy się, że możemy współpracować z firmą PHU Telsat, aby pomóc policji w Warszawie w znalezieniu rozwiązań do zapewnienia  bezpieczeństwa ludziom, obiektom i środowisku w Warszawie”. 

Nowa technologia do monitoringu ruchu drogowego w Warszawie, jest wyprodukowana przez firme PIPS Technology, Federal Signal Company, która posiada swoją centralę w Oak Brook, w stanie Illinois i posiada wiele filli w różnych częściach świata, w tym w Wielkiej Brytanii.

Andrzej Mikołajczyk