Apteki JEWEL-OSCO rozbudowują programy zdrowotne

Jewel

 

Jewel Itasca, Illinois, 26 września 2010 – Aby sprostać wymaganiom tegorocznego sezonu grypowego, SUPERVALU, właściciel sieci sklepów Jewel-Osco, zatrudnia farmaceutów specjalnie wyszkolonych w zakresie szczepień. Obecnie są oni dostępni w niemal wszystkich aptekach.  Taki poziom dostępu, w połączeniu z dużą dostawą szczepionek przeciw grypie, zapewnia łatwiejsze niż kiedykolwiek szczepienia w aptekach Jewel-Osco.

 

Specjalnie przeszkoleni i certyfikowani farmaceuci Jewel-Osco są aktualnie dostępni w godzinach pracy apteki, aby podawać tradycyjne szczepionki przeciwko grypie, szczepionki bezigłowe – spray do nosa FluMist i nowe Fluzone w stężonych dawkach dla pacjentów w wieku powyżej 65 lat. Więcej niż 800 aptek SUPERVALU będzie w stanie zapewnić szczepienia przeciw grypie każdego dnia bez potrzeby wcześniejszego umawiania się na szczepienie. Ponadto w sklepach, gdzie nie ma aptek, jak i niekiedy tam gdzie apteki są dostępne, będą tymczasowe przychodnie udzielające szczepień. Skontaktuj się z lokalnym sklepem po szczegóły.

 

Szczepionka jest w przystępnej cenie $26,99, zarówno w przypadku szczepionek tradycyjnych, jak i FluMist. Fluzone HD jest dostępny za $59,99. Koszt ten jest objęty Medicare Part B i wieloma innymi planami ubezpieczeń, co oznacza, że wielu naszych klientów nie będzie musiało płacić z własnej kieszeni. Nasze szczepionki są oferowane po konkurencyjnych cenach w porównaniu z innymi głównymi dostawcami w kraju.

 

Ponadto klienci, którzy otrzymają szczepionki przeciw grypie w aptekach Jewel-Osco  dostaną  książki z kuponami, pozwalającymi oszczędzić $50 lub więcej oraz darmowe torebki z próbkami, które przyczyniają się do złagodzenia objawów kaszlu, przeziębienia i choroby w sezonie grypowym. Produkty te są dostępne do wyczerpania zapasów.

 

Centra Kontroli i Zapobiegania Chorób na tyle wierzą w skuteczność szczepionki przeciw grypie, że ich eksperci zalecają je dla wszystkich w wieku powyżej 6 miesięcy – zwłaszcza, że w tym roku szczepionka zawiera ochronę przed wirusem grypy H1N1. Oznacza to zmianę w porównaniu do lat ubiegłych, kiedy to szczepionki przeciw grypie zarezerwowane były głównie dla osób z grupy o większym ryzyku zachorowań, to jest seniorów i osób przewlekle chorych.

 

Aby umówić się na szczepienia przeciw grypie, klienci mogą dzwonić pod numer (800) 783-0458 lub odwiedzić pobliską aptekę Jewel-Osco.

 

Apteki SUPERVALU działają z ponad 10 szyldami, w tym ACME SAV-ON, ALBERTSONS SAV-ON, ALBERTSONS OSCO, CUB, FARM FRESH, JEWEL-OSCO, SHAW’S OSCO, SHOP 'N SAVE, SHOP’ N SAVE OSCO oraz SHOPPERS. Szczepionki nie będą podawane w aptekach SAVE-A-LOT, BRISTOL FARMS lub HORNBACHER’S.

 

O JEWEL-OSCO

JEWEL-OSCO, firma SUPERVALU, prowadzi 182 sklepy w Illinois, Iowa i Indianie.  Dzięki pozycji lidera na rynku Chicago, sklepy JEWEL-OSCO oferują klientom wygodę połączenia zakupów spożywczych, drogeryjnych i aptecznych i usług dodatkowych, jak stacje paliwowe w niektórych lokalizacjach.  Firma została założona w roku 1899. Przez całe swoje istnienie pozostaje ona oddana społecznościom, w których działa.  Więcej informacji na temat JEWEL-OSCO można uzyskać na stronie www.jewelosco.com or www.oscopharmacy.com.

 

O SUPERVALU INC. SUPERVALU INC. to jedna z największych firm spożywczych w USA, o szacunkowej wartości sprzedaży rocznej $39 miliardów.  SUPERVALU służy klientom w całych Stanach Zjednoczonych poprzez sieć ok. 4290 sklepów, obejmujących ok. 1160 tradycyjnych sklepów detalicznych, w tym 840 aptek sklepowych, 1190 sklepów Save-A-Lot oferujących głębokie zniżki, z czego 855 prowadzonych jest przez właścicieli – licencjobiorców i 1940 niezależnych sklepów zaopatrywanych głównie przez dział dystrybucji artykułów spożywczych tej firmy.  SUPERVALU zatrudnia ok. 160 000 osób.  Dodatkowe informacje na temat CSIS SUPERVALU można uzyskać pod adresem:  visit www.supervalu.com.