‘BIBLIA AUDIO SUPERPRODUKCJA’ – Usłysz czego nie przeczytasz

 
Dźwiękowa wersja Pisma Świętego powstaje w oparciu o „Biblię Tysiąclecia wydanie V”. Szacunkowy czas trwania tego słuchowiska wyniesie 110 godzin. Razem z Polakami z całego świata producenci – firma OSORNO – budują Cyfrowy Pomnik Narodu Polskiego, który powstaje z okazji 1050-lecia Chrztu Polski. Zamierzeniem producentów jest, aby stał się on dziedzictwem Narodu Polskiego i przetrwał dla następnych pokoleń. Myśląc o dziedzictwie producenci wybrali tekst Biblii Tysiąclecia, na której to wychowały się dwa pokolenia Polaków. Realizując ten tekst zachowali dla potomnych frazę i melodię języka polskiego z lat 60-tych poprzedniego stulecia.
 
Budowanie Cyfrowego Pomnika Narodu Polskiego to wydarzenie społeczne, duchowe, kulturalne i edukacyjne, angażujące ludzi z wsi, miasteczek i aglomeracji miejskich. To wydarzenie, które łączy różne grupy społeczne w jednym działaniu.
 
W nagraniach udział weźmie około 300  aktorów profesjonalnych i 200 amatorów (m.in: Krystyna Janda, Jerzy Trela, Małgorzata Kożuchowska, Anna Seniuk, Roman Kłosowski, Anna Polony, Teresa Budzisz – Krzyżanowska, Piotr Polk, Adam Woronowicz, Miłogost Reczek, Wojciech Malajkat i wielu innych). Do całego materiału powstanie pełne udźwiękowienie, dźwiękowe efekty specjalne, a także oryginalna muzyka.
 
Cały materiał będzie dostępny bezpłatnie zawsze i dla wszystkich na stronie www.BIBLIAAUDIO.pl oraz na YouTube i Soundcloud. Pliki będzie można odsłuchać, ale także pobrać na swoje urządzenia mobilne lub nagrać na płyty CD.
 
Firma OSORNO zrealizowała już Nowy Testament, który trwa ponad 22 godziny, a w którym udział wzięło około 100 aktorów. Obecnie producenci zbierają fundusze na realizację Starego Testamentu, którego długość szacujemy na 90 godzin. Produkcja ma zakończyć w grudniu 2017 roku, niemniej jednak co miesiąc prezentowane mają być zrealizowane większe partie gotowego słuchowiska.
 
www.bibliaaudio.pl

 


PODMIOT ODOPWIEDZIALNY ZA PRODUKCJĘ: OSORNO KRZYSZTOF CZECZOT [email protected]
 
Producenci zachęcają Polonię do wsparcia budowy Cyfrowego Pomnika Narodu Polskiego. Więcej informacji o możliwościach wsparcia projektu BibliaAudio.pl producenci zamieszczają na stronie internetowej: https://wspieram.to/bibliaaudio2.