Droga na Harvard

 

 Poszukiwani są zdolni i nieprzeciętni ludzie pasjonujący się nauką, sportem, kulturą oraz angażujący się w przedsięwzięcia studenckie i sprawy społeczne. Jest to jednocześnie jedno z kryteriów podczas rekrutacji na Uniwersytet Harvarda.

 Tygodniowy pobyt w USA z wizytą na Uniwersytecie Harvarda to nagroda główna w Konkursie, którą otrzymuje 4 Laureatów. Ponadto wszyscy Laureaci zostają objęci programem mentorskim, który zapewnia im dostęp do wiedzy i doświadczenia prawie 300 polskich absolwentów Uniwersytetu Harvarda.

 Cel Konkursu

 Celem konkursu jest promowanie wśród Polaków idei studiowania na renomowanych uczelniach zagranicznych, w szczególności na Harvardzie, podniesienie poziomu wiedzy na temat wymagań, jakie uczelnia stawia kandydatom, oraz zwrócenie uwagi na możliwości uzyskania pomocy finansowej z Harvardu dla najzdolniejszych kandydatów i studentów tej uczelni.

 Etapy Konkursu

 Aby otrzymać tytuł Laureata Konkursu należy pokonać dwa etapy. Pierwszy to złożenie aplikacji w języku angielskim, na część której składa się m.in. napisanie jednostronicowego eseju na zadany temat. Studenci mogą również opisać swoje niezwykłe zdolności i osiągnięcia w dziedzinie nauki, sportu czy działań społecznych. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 22 kwietnia o godzinie 23:59.

 Drugi etap to selekcja 30 najciekawszych aplikacji. Ich autorzy zostają zaproszeni na rozmowę z Kapitułą Konkursu, która spośród nich wyłoni 15 Laureatów Konkursu Droga na Harvard. Czworo najlepszych otrzyma tytuł Laureata Nagrody Głównej. Wyniki ogłoszone zostaną 13 czerwca 2013 r. na oficjalnej Gali Finałowej z udziałem gości specjalnych oraz członków Stowarzyszenia Harvard Club of Poland.

 Podsumowanie ostatnich edycji

 Konkurs Droga na Harvard od trzech lat przykuwa uwagę tysięcy uczniów, studentów i absolwentów uczelni z całej Polski. Każdego roku czwórka młodych, niezwykle zdolnych osób odwiedza Uniwersytet Harvarda i przekonuje się, że studia na najlepszej uczelni na świecie nie muszą pozostawać tylko w sferze marzeń. Kilku Laureatów obecne studiuje na topowych uczelniach.

 Konkurs spotkał się z entuzjazmem nie tylko ze strony uczniów, studentów i mediów, ale również kręgów akademickich, biznesowych, czy przedstawicieli władz, po raz drugi otrzymując Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

 Więcej informacji:

www.droganaharvard.pl

www.facebook.pl/DroganaHarvard

 Źródło: Forbes Polska