Follow the Bus – nowoczesna wersja londyńskiego piętrusa w trasie po Polsce

Jako innowacyjna platforma, autobus ma tworzyć lokalne zainteresowanie inwestowaniem w Wielkiej Brytanii, a także ma wpływ na zwiększenie liczby wizyt turystycznych i osób wyjeżdżających na studia do Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

 

Światowa trasa autobusu

Książe Harry i premier Wielkiej Brytanii, David Cameron rozpoczęli światową trasę autobusu w maju 2013 r. w Nowym Jorku. Jej trasa obejmuje 4 kontynenty i 16 krajów, które autobus odwiedzi w ciągu 12 miesięcy. Na trasie są m.in. Indie, Korea Południowa, Rosja oraz Europa Środkowo-Wschodnia – w tym Austria, Polska i Węgry. Autobus jest kwintesencją brytyjskiego designu motoryzacyjnego. Jest to wyjątkowy środek transportu publicznego XXI wieku – dzięki wykorzystaniu technologii hybrydowej wytwarza o 50% mniej dwutlenku węgla niż tradycyjny autobus z silnikiem diesla. Ponadto autobus jest w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych. Kampania GREAT to wyjątkowa okazja do zaprezentowania tego nowego, fenomenalnego autobusu. Piętro autobusu zostało przekształcone na przestrzeń wystawową kampanii GREAT.

Kampania GREAT – co to takiego?

Kampania GREAT to największa w historii, zintegrowana międzynarodowa kampania rządu brytyjskiego, promująca Wielką Brytanię na całym świecie. Została oficjalnie ogłoszona przez premiera Wielkiej Brytanii, Davida Camerona we wrześniu 2011 r. Kampania ma za zadanie przyciągnąć do Wielkiej Brytanii nowe inwestycje zagraniczne oraz rzesze turystów. Celem kampanii jest maksymalizacja korzyści gospodarczych, jakie stworzyły igrzyska olimpijskie i paraolimpijskie w Londynie w 2012 roku. Kampania ukazuje wszystko to, co najlepsze w Wielkiej Brytanii. Środki na kampanię osiągnęły kwotę 30 milionów funtów, aby móc dotrzeć do rynków na całym świecie, w tym do Europy Środkowo-Wschodniej.

Trasa autobusu w Polsce

Celem wizyty autobusu w Polsce jest zarówno promocja możliwości inwestycyjnych dla brytyjskich firm w tej części kontynentu, jak i promocja Polski i jej regionów w Wielkiej Brytanii. Europa Środkowo-Wschodnia to dla Wielkiej Brytanii region o niesamowitym potencjale i znakomitym, nieodległym położeniu od Wysp Brytyjskich. Kampania GREAT oraz przyjazd autobusu mają więc za zadanie sprawić, by możliwości Europy Środkowo-Wschodniej zostały jak najpełniej wykorzystane przez brytyjskie firmy. Program przejazdu autobusu obejmuje m.in. różnego rodzaju animacje oraz kursy językowe.

Plan wizyty autobusu w Polsce:

Sopot, Jastarnia, Hel, Władysławowo, Gdynia: 2 – 6 sierpnia
Radom: 23 – 24 sierpnia
Łódź: 27 sierpnia
Warszawa: 29 – 31 sierpnia
Krynica Zdrój: 3 – 5 września
Kraków: 6 – 7 września
Opole: 9 września
Wrocław: 11 – 12 września
Poznań: 13 września

ttg.com.pl