Grecos: specjalista od greckich wakacji

Niestabilna sytuacja w krajach Afryki Północnej i na Bliskim Wschodzie powoduje większe zainteresowanie polskich turystów wypoczynkiem w Grecji. Zyskują na tym biura podróży mające bogatą ofertę na tym rynku m.in. Grecos.

Wskutek niepokojów w krajach arabskich i spadającym zainteresowaniem wyjazdami do Egiptu, Tunezji, Maroka i Turcji turyści coraz częściej wybierają Grecję na wakacyjny wypoczynek. Kraj ten stał się dla Polaków destynacją nr 1 letniego wypoczynku. Szacuje się, że w minionym roku udział Grecji osiągnął ponad 30 % w polskim rynku turystyki wyjazdowej.

– Grecja naturalnie zyska na niepokojach, które powstały w Afryce Północnej po tzw. Wiośnie Arabskiej. Kraj ten nadal jawi się jako kierunek bezpieczny. Zainteresowanie Grecją wśród turystów będzie rosło. Z pewnością wielu z nich będzie chciało tam spędzić wakacje i skorzysta z naszej oferty – mówi Janusz Śmigielski, wiceprezes biura podróży Grecos.

W związku z zaistniałą sytuacją społeczno-polityczną wielu touroperatorów ogranicza swoją ofertę wyjazdową do Egiptu, Tunezji, Maroka i Turcji, a rozbudowuje ofertę grecką. Najwięcej na tych zmianach zyskują biura podróży, które od lat miały bogatą ofertę wypoczynku w Grecji. Jednym z liderów w tym segmencie rynku jest działające od 12 lat poznańskie biuro podróży Grecos. W tym czasie z jego usług skorzystało 550 tys. turystów, z czego w ubr. aż 140 tys. osób.

Grecos proponuje wypoczynek w 20 greckich destynacjach (Attyka, Evia, Chalkidiki, Ios, Itaka, Kefalonia, Korfu, Kos, Kreta Wschodnia , Kreta Zachodnia, Lefkada, Lesbos, Mykonos, Peloponez, Riviera Olimpu, Rodos, Santorini, Skiathos, Skopelos, Zakynthos) oraz na Majorce. Najpopularniejszy jest wypoczynek na największych greckich wyspach: Krecie, Rodos i Korfu. Wielkim zainteresowaniem od kilku lat cieszy się wypoczynek na Zakynthos, gdzie polscy turyści są na trzecim miejscu wśród nacji najliczniej wypoczywających na tej wyspie – mówi Janusz Śmigielski, wiceprezes biura podróży Grecos.

Turyści Grecosa mają do wyboru aż 250 hoteli o różnym standardzie i na każdą kieszeń. Wśród nich jest dużo obiektów hotelowych należących do największej greckiej sieci hotelowej Mitsis. Staranie wybrane hotele mają w 91 % 4 punkty i więcej w ocenie Holiday Check.

– Większość hoteli to obiekty przystosowane do wypoczynku rodzinnego, w bliskiej odległości od plaży. Część z nich posiada aquaparki, prowadzone są też w nich animacje dla wszystkich i dedykowane najmłodszym zajęcia w animacyjnych Klubach Delfinki Ok. 50 takich rodzinnych hoteli Grecosa zebranych zostało w odrębnym katalogu „Wakacje rodzinne” – mówi Janusz Śmigielski, wiceprezes biura podróży Grecos.

Ponadto atutem oferty turystycznej Grecosa jest dogodny transport lotniczy. Touroperator korzysta z lotów czarterowych linii lotniczych m.in. Small Planet, Travel Services, Enter Air oraz Aegean. Wyloty realizowane są z 10 polskich lotnisk, a samoloty z turystami lądują na 14 greckich lotniskach. Tak gęsta siatka połączeń lotniczych sprawia, że transfery z domu czy hotelu na lotnisko są stosunkowo krótkie i nieuciążliwe.

Oprócz obsługi klientów indywidualnych, w 2015 roku Grecos zorganizował wyjazd do Grecji 130 grup w ramach wyjazdów grupowych i incentive. Łącznie w ramach tej formy wypoczynku obsłużono ponad 17 tys. turystów, z czego w ubiegłym roku aż 6 tys.

Grecos wyspecjalizował się w ofercie greckiej i jest jedynym liczącym się touroperatorem – specjalistą koncentrującym się na Grecji. Ma też najszerszą grecką ofertę na rynku. W Rankingu Liderów Turystyki Wyjazdowej przygotowanym dla Rzeczpospolitej przez ekspertów firmy TravelDATA ten polski touroperator znajduje się na 5 pozycji. W 2013 r jego przychody wynosiły 226,16 mln zł, a w 2014 r. wzrosły do 306,45. Zysk z 10,11 mln zł w 2013 r. wzrósł do 15, 84 mln zł w 2014 r.

JEN
http://ttg.com.pl