Inauguracja sezonu Polskiej Ligi Futbolu

futbol

futbol W Krakowie Sioux Kraków Tigers podejmowali ubiegłorocznych mistrzów – drużynę AZS Silesia Miners. Niespodziewanie gospodarze okazali się lepsi i wygrali tę konfrontację 24:20 (8:6, 16:0, 0:8, 0:6). Wydaje się, że akademicy przystąpili nie dość skoncentrowani bowiem aż siedmiokrotnie popełnili błąd znany nam wszytkim jako fumble. Nie dość, że gubili piłkę to na dodatek stawała się ona łupem przeciwników, którzy potrafili zamienic błędy Silesii na punkty. W III i IV kwarcie aktualni mistrzowie prezentowali się dużo lepiej, głównie dzięki zmianie dokonanej przez trenera Jeffa Schiffmana na pozycji rozgrywającego. Sławomir Szymuś, który wystąpił w II połowie meczu zmienił jego oblicze ale było już zbyt późno na odrobienie strat.

Wśród gospodarzy na wyróżnienie zasłużył przede wszystkim kierujący wszystkimi poczynaniami ofensywnymi Filip Mościcki.

Drugie elektryzujące wszystkich miłośników futbolu w Polsce spotkanie odbyło się we Wrocławiu, gdzie miejscowi The Crew podejmowali dwukrotnych mistrzów Polski – zespół Warsaw Eagles. Drużyna wrocławska jest według mnie faworytem tegorocznych rozgrywek i ich zwyciestwo nie stanowiło nispodzianki, ale jej rozmiary – tak. The Crew pokonali bowiem warszawski team 54:0! (28:0, 9:0, 3:0, 14:0). Menadżer gospodarzy – Kuba Głogowski stwierdził po meczu, że kluczowe dla niedzielnego zwycięstwa były postawy formacji defensywnej i special team The Crew. Według Kuby Głogowskiego, inauguracujny sukces, to pierwszy krok do odzyskania tytułu mistrzowskiego.

Polska

Nas – Chicagowian na pewno zainteresuje fakt, że w barwach wrocławskiej drużyny wystąpił były wide receiver Northwestern University (i członek szerokiej kadry Chicago Bears) – Mark Philmore. Wywalczył on przyłożenie w IV kwarcie spotkania po 5 jardowym podaniu Rafała  Łysiaka.

W Gryfinie Zachodniopomorska Husaria przegrała z Devils Wrocław 0:48 (0:16, 0:8, 0:8, 0:16). Bezsprzecznie najlepszym graczem meczu był Krzysztof Wydrowski (Devils), którego precyzyjne podania były kluczem do sukcesu Wrocławian w Gryfinie.

W ostatnim meczu tego futbolowego weekendu w Polsce , w Gdańsku, Pomorze Seahawks pokonali Kozły Poznań 19:0.