Kinga Rusin: O wywiad z Marthą Stewart zabiegałam ponad 5 lat. Zostałam wybrana, bo jestem z Polski

 

Gwiazda TVN jest dopiero drugą dziennikarką telewizyjną, która rozmawiała z Marthą Stewart po opuszczeniu przez nią więzienia. Uważa, że została wybrana głównie ze względu na pochodzenie – Stewart ma bowiem polskie korzenie.

– To jest kobieta, która była pierwszą perfekcyjną panią domu na świecie i myślę, że nikt nigdy nie dorośnie do niej. Stworzyła gigantyczne imperium Marthy Stewart, w okresie największej prosperity było warte blisko 2 mld dolarów. Później ono upadło, a potem je znowu podniosła. Jest niesamowita, ma 74 lata i myślę, że teraz ma jeszcze więcej życiowych mądrości. Jej historia zrobiła na mnie duże wrażenie – mówi Kinga Rusin w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.
W marcu 2003 roku Martha Stewart została uznaną za winną przeprowadzenia transakcji z wykorzystaniem poufnym informacji. Sąd skazał ją na pół roku pozbawienia wolności, pół roku aresztu domowego i dwa lata nadzoru sądowego. Po opuszczeniu więzienia zajęła się odbudową pozycji swojej firmy na amerykańskim rynku. Rzadziej niż przed wyrokiem sądu pojawiała się w mediach.

– To jest wywiad, o który starałam się dobrych parę lat, myślę, że ponad pięć. Jestem bardzo dumna z siebie, ponieważ jestem drugą dziennikarka telewizyjną po Barbarze Walters, która rozmawiała z Marthą Stewart po jej kłopotach z prawem – mówi Kinga Rusin.
Dziennikarka uważa, że dostała zgodę na wywiad głównie ze względu na pochodzenie. Zarówno matka, jak i ojciec ikony amerykańskiego lifestyle’u są bowiem dziećmi polskich emigrantów, a jej panieńskie nazwisko brzmi Martha Helena Kostyra.
– Myślę, że może zostałam wybrana, dlatego że jestem z Polski – mówi Kinga Rusin. – Martha Stewart ma gigantyczny sentyment do Polski. Czworo dziadków z Polski, emigrantów sprzed pierwszej wojny światowej, którzy żyli w takiej polskiej diasporze, mówili po polsku, porozumiewali się w języku polskim, wychowywali swoje dzieci, czyli rodziców Marthy Stewart z dwóch stron. Tak że nawet jak się wchodzi na Wikipedię, to jest napisane, że Martha Stewart jest w pełni Polką. To było bardzo miłe przeżycie.
Po wywiadzie gwiazda TVN otrzymała od Marthy Stewart e-mail z podziękowaniem za wspaniałą rozmowę. Bizneswoman pochwaliła w nim przygotowanie Rusin do wywiadu i stosowność jej pytań. Dziennikarka była pozytywnie zaskoczona wiadomością, pochwaliła się nią nawet na swoim profilu na Facebooku. Przyznaje, że zdarzało jej się wymieniać uprzejme wiadomości z menadżerami osób, z którymi rozmawiała, rzadko jednak dostaje podziękowania od gwiazd tego formatu, co Martha Stewart.

– Aleksiej Lubomirski też wysłał mi podziękowania osobiście, ale mimo że bardzo go lubię i szanuję, to nie jest to jednak ten kaliber. To było bardzo sympatyczne, tym bardziej że nie zostawiłam jej swojego adresu e-mail, tak że musiała się o niego postarać. To wyjątkowa sytuacja, było mi bardzo miło – mówi Kinga Rusin.

Martha Stewart nazywana jest królową lifestyle’u, dla większości Amerykanek wciąż pozostaje niekwestionowanym autorytetem w zakresie dobrych manier i prowadzenia domu. Stewart zaczynała karierę jako właścicielka firmy cateringowej. Jeden z jej klientów zaproponował jej napisanie książki kucharskiej. Wydana w 1982 roku książka „Entertaining” odniosła gigantyczny sukces. Wkrótce Stewart zaczęła wydawać magazyn „Martha Stewart Living”, w którym udzielała porad na temat prowadzenia domu, oraz prowadzić program telewizyjny o podobnej tematyce. Założona przez nią firma Martha Stewart Living Omnimedia w 1999 roku zadebiutowała na giełdzie.

Za: http://www.lifestyle.newseria.pl/