„Klinika Prawa dla Polonii”

 Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku zaprasza w sobotę 30 maja br. w godz. 3 – 7 pm do siedziby Centrum Polsko-Słowiańskiego, 176 Java Street, Brooklyn, NY 11222, na Klinikę Prawa dla Polonii.

W spotkaniu wezmą udział polscy i amerykańscy adwokaci, którzy będą udzielać darmowych porad prawnych Polakom mieszkającym w Stanach Zjednoczonych. Swój udział w spotkaniu zgłosili następujący prawnicy:

– adw. Elżbieta Dębowska- Krzyszczak – prawo polskie
– adw. Katarzyna Pawłowska- prawo polskie
– adw. Katarzyna Pawłowska-Mazur – polskie prawo podatkowe
– adw. Marian Kornilowicz – prawo nieruchomości
– adw. Natalia Teper – prawo imigracyjne i rodzinne
– adw. Joanna Nowokuński – prawo rodzinne i imigracyjne, prawo karne
– adw. Joanna Gwozd – prawo spadkowe, ubezpieczenia zdrowotne, nieruchomości
– adw. Sławomir Platta – prawo wypadkowe i odszkodowania
– adw. Jerzy Sokół – prawo imigracyjne, prawo spadkowe, prawo polskie
– adw. Mariusz Sniarowski – prawo wypadkowe, powództwa cywilne

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, porady udzielane będą w języku polskim (czas porad jest ograniczony). Zapisy do konkretnych adwokatów będą prowadzone już w trakcie samego spotkania, nie ma potrzeby wcześniejszego rejestrowania się. Zainteresowani będą mogli zasięgnąć porady zarówno z zakresu prawa amerykańskiego, jak i prawa polskiego.

Tegoroczna Klinika Prawa, organizowana przez Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku we współpracy z Centrum Polsko-Słowiańskim i polską kancelarią adwokacką Pawłowska & Dębowska sp. p. po raz pierwszy odbędzie się w Nowym Jorku. Trzy poprzednie edycje miały miejsce w Filadelfii i były organizowane przez wspomnianą kancelarię i Jagiellonian Law Society. Spotkania cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem miejscowej Polonii.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w spotkaniu i do skorzystania z możliwości odbycia darmowej konsultacji z polskimi i amerykańskimi adwokatami.

Więcej informacji pod adresem email: [email protected]