Kobiety na krańcach świata

 

Redakcja Polish News, korzystając z zaproszenia do Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, zwiedziła wystawę, która przedstawiała życie kobiet na całym świecie. Były tam pokazane stroje kobiet, ich biżuteria, a nawet przybory codziennego użytku, które służyły im w prowadzeniu gospodarstwa domowego.

Kolorowe stroje

Najpiękniejszymi strojami, jakie stanowią ubiór kobiet, są te pochodzące z Azji i Afryki. Bambusowe płaszcze przeciwdeszczowe, korale i szarpunki z masy perłowej, nie maja sobie równych. Bogato haftowane masieny, stanowiące coś w rodzaju dobrze nam znanych sukienek, zasługują na szczególne uznanie.

Biżuteria

Jak dowiedziała się nasza redakcja, biżuteria kobieca nie musi być wcale wykonana z bogatego kruszcu. Nawet ta, która zrobiona jest z nicianek lub tanich koralików, stanowi nie lada ozdobę dla wielu kobiet z Czarnego Lądu.

Eskimoskie buty i kombinezony

Ciekawym eksponatem na tej wystawie, były odzienia kobiet, żyjących w Laponii. Owatowane buty i kombinezony, wykonane są w bardzo prosty sposób, ale potrafią one zatrzymać temperaturę człowieka wewnątrz, nie dopuszczając tym samym do zmarznięcia właściciela takiego stroju.

Ta ciekawa wystawa, wzbudza zachwyt każdego odwiedzającego. Polish News, dziękuje za możliwość jej zwiedzenia i wykonanie zdjęć.

Ewa Michałowska -Walkiewicz
[email protected]