Komunikat Konsulatu Generalnego RP w Chicago

RP

RP

Uprzejmie informujemy, iż w dniach 30 kwietnia – 3 maja 2009 roku oficjalną wizytę w Chicago złoży Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki Pan Rafał Baniak.

W dniu 30 kwietnia Pan Minister R. Baniak będzie głównym mówcą na konferencji „Poland: Your Strategic Business Partner in Europe”, która odbędzie się w Lake Forest Graduate School of Management (początek o godz. 5.00 po południu). W konferencji w charakterze panelistów wezmą udział m.in. Rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie Pan Prof. Adam Budnikowski oraz Radca Minister Zbigniew Kubacki z Biura Promocji Handlu i  Inwestycji Ambasady RP w Waszyngtonie. Osoby zainteresowane uczestnictwem w konferencji zapraszamy na stronę: www.PartnerWithPoland.com lub na stronę internetową Konsulatu: www.PolishConsulateChicago.org
W trakcie wizyty w Chicago Pan Minister R. Baniak będzie gościem specjalnym Gubernatora Stanu Illinois Patricka Quinna oraz spotka się z polonijnymi i amerykańskimi środowiskami biznesowymi.

W sobotę 2 maja, w związku z obchodami Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, zapraszamy wszystkich zainteresowanych na uroczystość podniesienia flagi polskiej, z udziałem Wiceministra Gospodarki, która odbędzie się o godz. 9 rano na Placu Daley’a  w Chicago (Daley’s Plaza, 50 W. Washington St.). Oprawę muzyczną ceremonii zapewni Illinois Army National Guard Band.

Także w sobotę (2 maja), w związku z obchodami 218. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Pan Minister R. Baniak, wraz z delegacją Ministerstwa Gospodarki oraz przedstawicielami Szkoły Głównej Handlowej i Politechniki Częstochowskiej, weźmie udział w wielkiej polonijnej Paradzie.

Bezpośrednio po przemarszu zapraszamy wszystkich Państwa na czwartą edycję Festiwalu „Poland on the Pier”, która odbędzie się na Navy Pier w Chicago (600 East Grand Ave., Hall B). Festiwal rozpocznie się o godz. 1 po południu (wstęp bezpłatny). Zamierzeniem organizatorów jest szeroko rozumiana promocja kraju, w tym polskiej kultury, turystyki, polskich marek i produktów. W trakcie Festiwalu świętować będziemy także 5-tą rocznicę członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

Głównym wydarzeniem „Poland on the Pier” będzie koncert legendarnej grupy polskiej sceny muzycznej – zespołu De Mono. Przewidziane są również występy zespołów lokalnych i innych gwiazd z Polski. W kilkugodzinnym programie festiwalu przewidziano również wiele atrakcji dla dzieci, w tym dedykowany najmłodszym ogród gier i zabaw, w którym pojawi się wiele niespodzianek.

Własne stoisko promocyjno – informacyjne uruchomią wspólnie Konsulat Generalny RP, Polskie Linie Lotnicze „LOT”, Szkoła Główna Handlowa oraz Politechnika Częstochowska.

Więcej informacji o festiwalu „Poland on the Pier” znajdziecie Państwo na stronach naszej placówki oraz www.PolandOnThePier.com 

Informacje o Paradzie 3-Majowej:
www.may3parade.org/
 Serdecznie zapraszamy!

Pier