Królowa Parady i Pierwsza Dama Dworu zapraszają na tegoroczną Paradę 3. Majową

Królowa Parady 3 Maja 2018 roku – Magdalena Tolwinska, Pierwsza Dama Dworu 2018 roku – Emilia Wojciak 
Miss Foto / Druga Dama Dworu 2018 roku- Natalia Ptaszek,Miss Publicznosci 2018 roku – Kamila Wilczek
Zdjęcie: 
MAREK ART

https://www.facebook.com/krolowaparady3maja

CHICAGO: Magdalena Tolwinski, Królowa Parady 3. Majowej w 2018 roku i Emilka Wójciak, Pierwsza Dama Parady, zapraszają na tegoroczną Paradę, która odbędzie się 5 maja w Grand Park, przy Columbus Dr,  w centrum Wietrznego Miasta.

 

Andrzej Mikolajczyk w wywiadzie z  Magdaleną Tolwinski  i Emilią Wójcik

W programie Zygmunta Rygla – Polski FM/Radio dla Ciebie młode Polki opowiadały o ich roli w czasie obecnej kadencji w 2018. Często występują na różnych imprezach polonijnych, wspierają działalność charytatywną różnych organizacji, udzielają się od kilkunastu lat w polonijnych zespołach.

 Przed nimi wielkie zadanie reprezentowania Polonii na nadchodzących uroczystościach związanych z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3. Maja, Paradą 3. Majowa, potem przyjazdem prezydenta RP – Andrzeja Dudy do Chicago.

 Magda i Emilka płynnie mówią po polsku. Co ciekawe słuchają na codzień polskiego radia, min. Polskiego FM, w czasie, gdy dojeżdżają z rodzicami na różne zajęcia. Znają programy radiowe, melodie, które są prezentowane, śledzą działalność muzyczną Karoliny Baran, są na bieżąco z wieloma wydarzerniami wśród Polonii i w Polsce.

 Ich rozeznanie w wielu sprawach jest naturalną konsekwencją zangażowania w sprawy polonijne od wielu lat.  Potrafią pięknie tańczyć, śpiewac, grać.

  

Kandydatki na Królową tegorocznej Parady 3.Maja. Fot. Marek Art

 Realizacja wywiadu radiowego z Królową i Pierwszą Damą była możliwa przy wspołpracy z panią Ewa Ruminski, która koordynuje pracą Komitetu Wyboru Królowej Parady od kilku lat. W tym roku Wybory Królowej Parady odbyly się po raz 20.

 Królowa Parady i Pierwsza Dama Dworu doceniają piękną pracę, która wykonała ich poprzedniczka Julia Szumny, Krolowa Parady w 2017 roku. Pragną kontynuować zapoczątkowaną przez nią działalność, wykorzystując ich umiejętności, wiedzę i doświadczenie.

 Jest przywilejem przeprowadzanie wywiadu z młodszymi przedstawicielkami Polonii, która pięknie reprezentują Polonię, posługują się językiem polskim, mają ambitne plany akademickie, są zaangażowane w różne formy działalności Polonii i działają aktywnie w Illinois.

 

KRÓLOWA PARADY 3.MAJA, -Magdalena Tolwinska . Fot: Marek Art

Magda kończy szkołę średnią, przygotowuje się do studiów medycznych.  Do studia radiowego przyjechała ze swoim tatą, który wspiera jej działalność na wielu polach, sam jest świetnie zorientowany w różnych sprawach.

 Emilka studiuje psychologię i język hiszpański. Jej marzeniem jej zaangażowanie się w dzialalność społeczną i polityczną w Chicago. Tańczy i śpiewa w zespołach polonijnych od 15 lat.

 Magda i Emilka reprezentują  Polonię na wielu wydarzeniach polonijnych, miejskich, stanowych.  Obydwie zdają sobie  sprawę z przywileju jakim jest reprezentowanie Polonii z okazji  100. lecia obchodów odzyskania niepodległości Polski i 200. lecia stanu Illinois.

 Warto tutaj podkreślić że Wybory Królowej Parady2018, Parada 3. Majowa, Festival Polonaise i inne są wydarzeniami polonijnymi włączonymi w oficjalne obchody 200 lecia stanu Illinois, co dodaje im dodatkowej rangi.

 W czasie każdego z tych wydarzeń podkreślane są obchody 100. lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.  Takie jest hasło tegorocznej Parady 3. Majowej.

Autor z Magdaleną i Emilką

 @ Andrzej Mikołajczyk;  Zdjęcia Alina Mikołajczyk