Nowy odział PSFUK w Bridgeview, IL

Unia

 

W uroczystości między innymi wzieli udział: przedstawiciele Unii; Michael E. Fryzel – członek Rady, Marian Ponanta wice prezes do spraw marketingu i pr. a także  Zbigniew Rogalski, wice prezes na Środkowy Zachód. Nie zabrakło także działaczy organizacji polonijnych między innymi:Franka Spuli- szefa Kongresu Polonii Amerykańskiej, Mary Anzelmo prezesa Kongresu Polonii Amerykańskiej stanu Ilinois, prezesa Związku Podhal Ameryki Północnej Franciszka Zagaty, Wojciecha Doruli i Wacława Lecha kapelana ZPPA, który uroczyście poświęcił budynek. Obecny był także Prezes Związku Klubów Polskich Tadeusz Czajkowski. Licznie także przybyli przedstawiciele polonijnych mediów.

 Unia

Oddzial P-SFUK w Bridgeview będzie już  trzecią placówką, która została wybudowana w aglomeracji Chicagowskiej.  Przestronny  i wygodny budynek znajduje się w centrum polskiej dzielnicy. Do placówki będzie można dojechać publicznymi środkami transportu. W pobliżu znajdują się polskie firmy i sklepy, między innymi Dunajec czy supermarket Shop-Save.

Czajkowski

Poświęcenie nowej placówki. Prezes Związku Klubów Polskich Tadeusz Czajkowski, towarzyszy kapelanowi ZPPA -Wacławowi  Lechowi

– Oddział będzie posiadał przestrzenne i nowoczesne wnętrze. Klienci będą obsługiwani w 7 stanowiskach obsługi klienta, 5 kasjerskich i 2 zewnętrznych. Tam będzie można być obsłużonym bez wysiadania z samochodu. Na zmotoryzowanych będzie także czekał na zewątrz oddziału obszerny parking.

Marian Oddział będzie miał  dwa bankomaty.- powiedział nam Marian Ponanta.

Ciekawością w wyposażeniu oddzialu będą niewątpliwie duże ekrany telewizji wewnętrznej  (unia tv i rate system), na których oprócz polskojęzycznych programów  będa pokazywane informacje o oferowanych przez Unię produktach.

 

Marian Ponanta, wice prezes do spraw marketingu i pr

Kierownikiem  oddziału będzie Jolanta Wiśnicka, która była dotychczas zastępcą kierownika oddziału w Mount Prospect. Według badań biura Census i American  Community Survey w Bridgeview mieszka około 150 tysiąca osób polskiego pochodzenia. Znajduje się  tam także: ponad 20 polskich kosciołów i ponad 10 polskich szkół. Teraz polonia będzie miała swój bank.

Polsko Słowiańska Federalna Unia Kredytowa jest największą polska instytucją finansową po za granicami Polski.  Jest to także największa etniczna unia kredytowa w Stanach Zjednoczonych. Plasuje się w w pierwszej setce wśród ponad siedmio tysięcznej grupy amerykańskich unii kredytowych.  P-SFUK liczy 71 500 członków,  posiada prawie 1.4 miliarda dolarów w aktywach w tym około 136 milionów dolarów kapitału członkowskiego. Pracuje w niej obecnie ponad 280 osób, z których 98 procent mówi po polsku.

 Otwarcie

Przedstawiciele Polsko Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej podczas otwarcia nowej lokalizacji 

 

W  lokalizacji w Bridgevew  planowane jest  zatrudnienie 11 osób. Po rocznej działalności w aglomeracji chicagowskiej odziały w Norridge i Mount Prospect pozyskały prawie 2700 członkow i zgromadziły $42 miliony w depozytach. Dla klientów indywidulalnych przyznano na ogólna kwote 3500000 tysięcy dolarów kredytów, przyznano pożyczki hipoteczne na 15 milionów. Od stycznia otwarto 134 konta biznesowe.

Główne produkty:

konta oszczędnościowe 

konta czekowe

konta emerytalne IRA

konta dla nieletnich

karty kredytowe i debetowe

lokaty terminowe

pożyczki hiopoteczne

linie kredytowe dla studentów

konta i kredyty dla przedsiębiorstw

przelewy krajowe i zagraniczne

bankowość intrnetowa

bankowość telefoniczna

dodatkowe informacjena stronie internetowej:

www.NaszaUnia.com

  adres nowego oddziału to 8342 S Harlem ave Bridgeview ill 60455

– Odział  w Mt. Prospect

1044 Mt. Prospect Plaza

Mt. Prospect, IL.60056

 

Odział w Norridge

4147 N.Harlem Ave.

Norridge,IL 60706

 

Za: „Super Expressu” w USA

Foto: Andrzej Brach