Nowy trener Chicago Bulls

trener

 

 W sobotę, 6 czerwca, Tom Thibodeau podpisał 3 letni kontrakt z Chicago Bulls opiewający na sumę 6.5 mln $. Nowy head coach pochodzi z New Britain (Connecticut ) i jeszcze aktualnie jest zatrudniony przez Boston Celticks jako asystent głównego trenera. Jak wiadomo Boston walczy o tytuł mistrzowski z LA Lakers i do czasu zakończenia rozgrywek, Thibodeau będzie pełnił swe dotychczasowe obowiązki.

 trener

Na zdjęciu : Nowy trener Bulls – Tom Thibodeau (pierwszy z lewej). Autor – Jim Davis / Globe Staff

 

Nieoficjalnie wiadomo, że nowy trener zamierza ściągnąć do Chicago, do swego nowego trenerskiego teamu, posiłki z Oklahoma City. Mo Cheeks i Ron Adams to osoby o których się mówi, że zatrudnione zostaną przez Bulls jako asystenci nowego coacha.

 

Opinie o Thibodeau są rozmaite ale jedno jest pewne – wszyscy uważają go za świetnego asystenta i defensywnego guru. Czy sprawdzi się jako główny trener? Na odpowiedź musimy poczekać aż do listopada,kiedy to rozpoczną się rozgrywki sezonu regularnego NBA a na razie zobaczymy kogo nowy trener wybierze w drafcie 2010.

 

Chicago Bulls mają pierwszy pick w I rundzie draftu z numerem 17. To koszykarskie świeto już niedługo, bowiem 24 czerwca. Impreza zacznie się o godzinie 6 p.m. CT w Madison Square Garden w Nowym Jorku a transmitowana będzie przez stację ESPN.

 

Jacek Urbańczyk

[email protected]