„Od Coca-Cola Cup do UEFA EURO 2012TM” – rusza XIV edycja turnieju

CocaCola

 

CocaCola W turnieju mogą wziąć udział piłkarskie, gimnazjalne drużyny dziewcząt i chłopców. Coca-Cola Cup rozszerza także formułę Akademii Futbolu. W tym roku będą mogli wziąć udział wszyscy uczestnicy turnieju. Testy do Akademii Futbolu rozpoczną się wiosną 2012. Podobnie jak w ubiegłej edycji, turniej rozgrywany jest pod hasłem „Od Coca-Cola Cup do UEFA EURO 2012TM”, a jego zwycięzcy zobaczą na żywo mecz Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012TM.
Zapisy drużyn do udziału w Coca-Cola Cup 2012 potrwają do 19 września br.

Rozgrywki Coca-Cola Cup 2012 ruszają już jesienią tego roku, m.in. ze względu na planowane wcześniejsze finały w przyszłym roku, jeszcze przed UEFA EURO 2012TM. Na początku października rozegrana zostanie runda eliminacyjna, w ramach której zespoły walczyć będą o udział w finale wojewódzkim, który odbędzie się wiosną 2012 roku.

Coca Jednym z głównych elementów edycji Coca-Cola Cup 2012, poza rywalizacją o nagrodę główną turnieju, którą w tym roku jest możliwość obejrzenia na żywo meczu UEFA EURO 2012TM, będzie nowa rozszerzona formuła Akademii Futbolu Coca-Cola Cup. Do projektu, który ma na celu promowanie utalentowanych, młodych piłkarzy i umożliwianie im rozwijania piłkarskich umiejętności pod okiem najlepszych fachowców, w tym roku zostaną zaproszeni wszyscy uczestnicy turnieju, niezależnie
od tego jak potoczą się turniejowe losy ich drużyn. Testy do Akademii Futbolu 2012 ruszą już wiosną przyszłego roku.
Poza Akademią Futbolu, uczestnicy turnieju oraz fani piłki nożnej ponownie będą mogli wziąć udział
w Strefie Aktywnego Życia i poczuć atmosferę zbliżających się Mistrzostw wygrywając przygotowane specjalnie przez Coca-Cola, oficjalnego partnera UEFA EURO 2012TM, m.in. specjalne zestawy kibica.
 
 – Edycja Coca-Cola Cup 2012 jest dla nas szczególnie ważna w kontekście zbliżających się mistrzostw. Jako oficjalny sponsor UEFA EURO 2012TM chcemy, aby przyszły rok był świętem futbolu w naszym kraju, a turniej Coca-Cola Cup jest jednym z głównych elementów kampanii, na której chcemy budować narodowe futbolowe szaleństwo – mówi Sebastian Wężyk, kierownik marki Coca-Cola w Coca-Cola Poland Services. – Liczymy także, że podczas tej edycji  uda nam się wyłowić kolejne piłkarskie talenty. Ubiegła edycja pokazała, że uzdolnionej młodzieży w naszym turnieju nie brakuje, dlatego też w tej edycji postanowiliśmy dać szanse wszystkim uczestnikom Coca-Cola Cup na zaprezentowanie swoich umiejętności – dodaje Wężyk.
Cola Turniej Coca-Cola Cup 2012 został objęty honorowym patronatem przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Szkolny Związek Sportowy. Partnerem technicznym turnieju jest firma Adidas.
Patronat medialny nad turniejem ma telewizja TVN, która jest także producentem programu „Coca-Cola Cup – Strzał Marzeń”, opartego o Akademię Futbolu Coca-Cola Cup.
Wydarzenia w ramach edycji turnieju Coca-Cola Cup 2012 można śledzić na nowej stronie pod adresem www.cocacolacup.pl.
Szczegółowe informacje na temat XIV edycji turnieju oraz inicjatyw realizowanych wokół niego zostaną przedstawione na specjalnej konferencji prasowej, która odbędzie się w październiku tego roku.
O zaangażowaniu Coca-Cola w futbol
Firmy z systemu Coca-Cola są związane z piłką nożną od ponad 80 lat, a dokładniej od Mistrzostw Świata FIFA w Urugwaju w 1930 r.
Coca-Cola jest też najstarszym partnerem korporacyjnym FIFA, z którą współpracuje od 1974 roku. Od 1988 roku Coca-Cola współpracuje też  z UEFA jako Oficjalny Sponsor Mistrzostw Europy.
Coca-Cola angażuje się w futbol na każdym poziomie. Poza sponsorowaniem największych imprez piłkarskich, jak Mistrzostwa Świata
czy UEFA EUROTM, Coca-Cola realizuje w ponad 100 krajach liczne turnieje piłkarskie dla młodzieży, w tym jeden z największych turniejów piłkarskich dla młodzieży w Polsce – Coca-Cola Cup.
Coca-Cola jest oficjalnym sponsorem UEFA EURO 2012TM
Cola

O firmach systemu Coca-Cola w Polsce
System Coca-Cola w Polsce reprezentują firmy Coca-Cola Poland Services Spółka z o.o. oraz  Coca-Cola HBC Polska. Coca-Cola Poland Services to spółka-córka The Coca-Cola Company, właściciela wiodących marek napojów bezalkoholowych, obecnych w ponad 200 krajach świata. Coca-Cola HBC Polska to oddział Coca-Cola Hellenic Bottling Company, będącej pod względem sprzedaży drugim na świecie rozlewcą napojów The Coca-Cola Company, docierającym do ponad 560 milionów konsumentów. Wśród marek firm dostępnych na naszym rynku figurują: Coca-Cola, Coca-Cola light, Coca-Cola Zero, Cherry Coke, Fanta, Sprite, Lift, Kinley Tonic, napój izotoniczny Powerade, soki, nektary i napoje owocowe Cappy, wody mineralne Kropla Beskidu i Multivita z ujęcia Kropla Minerałów, napoje energetyzujące Burn, Burn shot i Burn Juice oraz herbaty mrożone Nestea. Firmy z systemu Coca-Cola są liderem na polskim rynku napojów bezalkoholowych i zatrudniają ponad
3 tysiące osób. Od 1991 r. firmy te zainwestowały w Polsce ponad 500 milionów dolarów.
Więcej informacji :

Katarzyna Borucka   

Coca-Cola Poland Services Sp. z o. o   tel. (22) 579 68 35  (email: [email protected]