Polonia na Florydzie przygotowuje się do kanonizacji Jana Pawła II

 

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 27 kwietnia 2014 roku, na Placu Świętego Piotra w Watykanie odbędzie się wyjątkowe i bardzo ważne dla nas, Polaków wydarzenie – kanonizacja dwóch papieży: błogosławionego Jana Pawła II oraz błogosławionego Jana XXIII. Pierwszy raz w historii zdarzy się, że dwaj papieże jednocześnie zostaną uznani świętymi.

Polonia na Florydzie cieszy się niezmiernie z tego ważnego dla kościoła katolickiego wydarzenia. Szczególnie bliski naszym sercom jest Karol Wojtyła, który został pierwszym papieżem – Polakiem i przyjął imię Jan Paweł II. Jego też prosimy o wstawiennictwo w naszych ziemskich sprawach i często – za jego pośrednictwem – łaski wyproszone otrzymujemy. Dlatego też z radością przyłączamy się do obchodów tego wielkiego wydarzenia, jakim jest kanonizacja „naszego papieża”.


Polska Misja Katolicka Matki Boskiej Częstochowskiej w Pompano Beach na Florydzie uczci w szczególny sposób nowego świętego – Jana Pawła II.

W piątek, 25 kwietnia, po mszy świętej wieczornej (o godz. 7) wystąpi w kościele z koncertem muzyki poważnej Ewa Warta-Śmietana. Po koncercie odbędzie się projekcja filmu, o kardynale Wyszyńskim i błogosławionym Janie Pawle II, zatytułowanego „Tajemnica tajemnic”.

W dniu kanonizacji, o godz. 11 rano, odbędzie się uroczysta msza święta w kościele w Pompano Beach. W tym dniu nie będzie polskiej mszy w Miami. Transport do Pompano Beach zorganizuje Koło Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II na Florydzie. W tej mszy weźmie udział 40-osobowy chór „Lutnia” z Malborka. Bezpośrednio po mszy świętej chór wystąpi z godzinnym koncertem pieśni liturgicznych, sakralnych oraz patriotycznych. Po koncercie, w salce parafialnej wyświetlony zostanie film opowiadający o życiu błogosławionego Jana Pawła II.

Obchody kanonizacji błogosławionego Jana Pawła II planuje również społeczność z Polskiego Narodowego Kościoła Katolickiego w Davie na Florydzie. W kościele pod wezwaniem św. Józefa o godz. 11 rano odbędzie się uroczysta msza święta ku czci przyjętego w tym dniu do grona świętych błogosławionego Jana Pawła II. W godzinach popołudniowych, w sali parafialnej kościoła, planowane jest spotkanie poświęcone wspomnieniom i opowieściom o bł. Janie Pawle II, połączone ze śpiewem i muzyką.

Jan Paweł II, podczas wizyty w Miami w roku 1987, powiedział: „Przybywam, aby głosić Ewangelię Jezusa Chrystusa tym wszystkim, którzy dobrowolnie zechcą mnie wysłuchać, abym po raz kolejny mógł im opowiedzieć historię miłości „.

Papież Jan Paweł II podczas spotkania z prezydentem USA Ronaldem Reagnem w Miami. 10.09.1987 fot. zuma/newspix.pl

Za:
http://www.dziennik.com/