Polscy artyści na polskie święto

Marszalek

 

Marszalek

Marszalek parady Thad Makarewicz w otoczeniu Dam Dworu i Królowej Parady 2011

(Chicago, IL)… W miniony weekend (7-8 maja,2011) Chicago odwiedziły gwiazdy polskiej sceny muzycznej – zespół T.Love i Krzysztof K.A.S.A. Kasowski. Można ich było zobaczyć na festiwalu “3MAJówka”, który po raz kolejny odbył się w Centrum Kopernikowskim, 5216 W. Lawrence Ave.

3Majowka
Sobotnia pochmurna pogoda nie zachęcała do zabawy, jednak atmosferę rozgrzali występujący na scenie plenerowej K.A.S.A. i Funky Polak. W słoneczną niedzielę do Copernicus Center zawitały tłumy. Gwiazda wieczoru zespół T.Love dał tego dnia wyjątkowy koncert. Charyzmatyczny, pełen energii lider grupy Muniek Staszczyk miał wspaniały kontakt z publicznością. Na koncercie usłyszeliśmy takie uwielbiane hity T.Love jak “Stokrotka”, “Chłopaki nie płaczą”, “I love you”, “Warszawa” czy “King”, jak również najnowsze utwory grupy.
PNC

 

Na “3MAJówce” wystąpili także artyści z Chicago: zespoły Megitza Quartet, Maggie D., Rebel Roots, Fox, Wander Band oraz Dori Koz i Khary Laurent z zespołem Pills. Na scenie w pięknym wnętrzu Teatru Fundacji Kopernikowskiej można było zobaczyć zespoły taneczne Wici, Lajkonik i Polonia oraz koncert Akademii PaSO.

Głównymi sponsorami 3MAJówki byli Bank PNC, piwo Tyskie i sklepy Jewel-Osco.

Cieszmy się zdjęciami, wspomnieniami i do zobaczenia za rok!

Bank PNC na Paradzie 3 Majowej, 2011

Zdjęcia:
https://www.polishnews.com/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=310

oraz na:
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150179395876463.303074.78884161462)