Ponad pół tysiąca osób wybiera się na Zjazd Świdniczan – liczba ta wciąż rośnie

 

Dokładnie 549 osób zapisało się już na I Integracyjny Zjazd Świdniczan (stan na piątek, 19 lipca). Mimo że jego organizacja, z racji nie tak dawno podjętej decyzji Funduszu Inicjatyw Obywatelskich o dofinansowaniu, rozpoczęła się zaledwie półtora miesiąca temu, zainteresowanie rośnie lawinowo.

Nie ma już miejsc na większości oferowanych przez nas wycieczek, więc listy te zostaną zamknięte jeszcze przed zjazdem – mówi Waldemar Skórski, zastępca prezydenta Świdnicy. – Rośnie za to liczba atrakcji, które zaoferujemy uczestnikom zjazdu, bo – ku naszemu wielkiemu pozytywnemu zaskoczeniu – niemal każdego dnia zgłasza się ktoś z nowymi pomysłami.

           Nowe pomysły to na przykład loty balonem, które można wygrać w konkursach ogłaszanych w czasie zjazdu, ufundowane przez pana Krzysztofa Zaparta, spotkanie siatkarek ze słynnej drużyny, w której grała m. in. najlepsza siatkarka Europy Dorota Świeniewicz (patronka honorowa zjazdu) albo Spotkanie Świdniczanek, które współorganizuje Stowarzyszenie Kobiet w Świdnicy.

Dni do zjazdu pozostało jeszcze sporo, zatem spodziewamy się kolejnych ciekawych inicjatyw – mówi Waldemar Skórski. – Niestety, program jest już tak bogaty i rozbudowany, że trudno będzie nam znaleźć terminy na wszystkie przedsięwzięcia.

           Z okazji zjazdu organizowany jest konkurs na to, kto poda wysokość wieży katedralnej najbliższą tej właściwiej oraz konkurs fotograficzny „Ze Świdnicą w tle” dla fotografów-amatorów. Konkursowy charakter będą miały także Zmagania Narodów – konkurencje sportowo-rekreacyjne organizowane przez Świdnicki Klub Piłki Ręcznej, wśród których będą tak egzotyczne konkurencje, jak np. kolarstwo kapslowe czy rzut ciastkiem Gryz Bolka do celu.

           Każdy uczestnik zjazdu będzie mógł wziąć bezpłatnie udział w Spotkaniach Narodów, które zostaną zorganizowane w sześciu świdnickich restauracjach. W przeobrażonych w odpowiednie klimaty wnętrzach będą one serwować kuchnię grecką, włoską, żydowską, portugalską i irlandzką, okraszoną pokazami tańców, koncertami itd.


             O I Integracyjnym Zjeździe Wszystkich Świdniczan

          I Integracyjny Zjazd Wszystkich Świdniczan (1-4 sierpnia 2013) to wielkie spotkanie wszystkich, obecnych i byłych mieszkańców Świdnicy. Zapraszamy tutaj także przedwojennych świdniczan narodowości niemieckiej, uchodźców greckich, którzy znaleźli tu azyl w l. 50. i 60. XX w., Żydów, którzy wyjechali w latach 50. i którzy zostali zmuszeni do emigracji po r. 1968, Polaków, którzy opuścili miasto w latach 70. i 80., Rosjan, którzy urodzili się tu w rodzinach pracujących dla wojsk Armii Radzieckiej, tych, którzy w poszukiwaniu pracy wyemigrowali w XXI w. Słowem wszystkich, którzy byli bądź są związani ze Świdnicą!       

                    Pod adresem Rynek 43 (boczne wejście do teatru miejskiego) codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-17.00 czynne jest Biuro I Integracyjnego Zjazdu Wszystkich Świdniczan. Na miejscu można zgłosić chęć udziału w Zjeździe, pobrać i wypełnić formularze uczestnictwa, zapoznać się z regulaminem Zjazdu i zasięgnąć wszelkich informacji niezbędnych każdemu uczestnikowi. Pod adresem www.zjazdswidniczan.pl znajdą Państwo aktualności dotyczące Zjazdu, formularze i regulaminy do pobrania, a także bazę noclegowo-gastronomiczną dla uczestników.

           Główne atrakcje oferowane podczas Zjazdu Świdniczan są bezpłatne. Jest jednak jeden warunek, aby móc wziąć w nich udział – trzeba zapisać się na zjazd, wypełniając formularz. Można go pobrać w Informacji Turystycznej, Biurze Zjazdu Wszystkich Świdniczan lub wydrukować ze strony www.zjazdswidniczan.pl (zakładka: formularz).

 Formularze prosimy wysyłać

– pocztą na adres: Biuro Zjazdu Wszystkich Świdniczan, Rynek 43, 58-100 Świdnica,

– e-mailem na adres: [email protected],

– faksem na numer: +48 74/ 856-29-53.

 

Wszelkie pytania i sprawy związane z organizacją Zjazdu prosimy kierować do koordynatora Zjazdu Anity Odachowskiej-Mazurek pod nr. tel. +48 730-578-999 lub e-mail: [email protected].

 

Znajdź nas na Facebooku (Zjazd Wszystkich Świdniczan).