Prezydencki prezent dla Orła z Wisły

Malysz

 

Adam Małysz z parą prezydencką spotkał się w „Karczmie przy Młynie”. Prezydent wręczył skoczkowi prezent – zestaw sztućców. Jak podkreślił Bronisław Komorowski, w jego rodzinie panuje właśnie taki zwyczaj, że na nową drogę życia, zawsze daje się taki komplet. Małysz nie krył wzruszenia.

Malysz

Tuż po godzinie 19. Adam Małysz na Wielkiej Krokwi w Zakopanem oddał ostatni skok w karierze. W imprezie pożegnalnej Skok Do Celu – Adam’s Bull’s Eye rywalizowano symbolicznie, a na skoczni panowały bardzo trudne warunki.

Mistrz skakał jako ostatni, jego próba była najlepsza, wylądował w granicach 120 m. Po lądowaniu zaproszeni na benefis zawodnicy utworzyli z nart szpaler, pod którym przejechał bohater wieczoru. W trudnych warunkach na skok nie zdecydowali się jednak wszyscy. Zrezygnowali Austriacy Thomas Morgenstern i Gregor Schlierenzauer, Norweg Bjoern Einar Romoeren, Fin Matti Hautamaeki oraz Niemiec Martin Schmitt. Jak tłumaczyli – obawiali się kontuzji.

Po swojej próbie Małysz powiedział, że mimo trudnych warunków i na własne ryzyko musiał to zrobić. „Tak, gdyż moim kibicom to się po prostu należało” – stwierdził.

W oczekiwaniu na poprawę pogody na scenie ustawionej na wybiegu skoczni występowali artyści: Wilki, Brathanki, Blue Cafe, Kasia Wilk, Bracia, Zakopower, Pectus oraz Papa D.

Źródło i zdjęcie: PAP