Prezydent Komorowski APELUJE do RODAKÓW.

Prezydent

 

Prezydent Bronisław Komorowski za pośrednictwem „Super Expressu” apeluje, by Polacy poszli na wybory.

Prezydent

Szanowni Państwo!

Spotykam coraz więcej osób, które zniechęciły się do polityki i polityków. Można to zrozumieć, obserwując na co dzień zbyt agresywną i czasami niezrozumiałą debatę polityczną w naszym kraju.

Niektórzy z Państwa otwarcie deklarują, że w akcie protestu lub bezradności nie wezmą udziału w wyborach. Staram się zrozumieć to zniechęcenie i zniecierpliwienie, ale jednocześnie wiem, że wstrzymanie się od głosu w nadchodzących wyborach zaszkodzi nam samym, zaszkodzi Polsce i polskiej demokracji.

Żyjemy w naprawdę trudnych czasach. Z kryzysem zmagają się dziś nawet najpotężniejsze kraje świata. Kolejne lata mogą okazać się kluczowe dla światowej gospodarki, a co za tym idzie – także dla poziomu życia w naszym kraju. Ochrona przed kryzysem i skuteczna polityka europejska będą wielkim wyzwaniem dla następnego rządu.

Dlatego zwracam się dzisiaj do tych z Państwa, którzy wahają się lub już zdecydowali, że nie wezmą udziału w wyborach: proszę, pójdźcie do urn i dokonajcie wyboru. Każdy głos będzie głosem oddanym na Polskę.

Zachęcam wszystkie partie, organizacje społeczne, środki masowego przekazu do działania na rzecz frekwencji i dziękuję tym, którzy już teraz starają się o to, aby uczestnictwo w nadchodzących wyborach było jak największe.

http://www.se.pl/