Radosław Kawęcki złotym medalistą mistrzostw Europy

Przed rokiem w mistrzostwach Europy był złoty medal i identycznie miało być podczas czempionatu Starego Kontynentu w Herning. I było. Radosław Kawęcki w rywalizacji na 200 metrów stylem grzbietowym bez żadnych problemów wywalczył krążek z najcenniejszego kruszcu, zwyciężając z czasem 1.49,42.

Oprócz tego, że rok temu w Charters Kawęcki wywalczył złoty medal, to w obecnym sezonie jest zdecydowanym liderem na europejskiej liście rankingowej i o ponad pięć sekund wyprzedza Szwajcara Lukasa Rauftlina. Dlatego nic dziwnego, że podopieczny Jacka Miciula był zdecydowanym faworytem w starcie na 200 metrów stylem grzbietowym. Nie zawiódł.

W czwartkowych eliminacjach Polak miał drugi czas – 1.52,65 s. Szybszy od naszego zawodnika był tylko Węgier Peter Bernek, który uzyskał rezultat 1.52,3 s.

W finale Kawęcki popłynął niemal identycznie, co we wcześniejszym starcie. Pierwszą setkę płynął bardzo wolno, jakby zdając sobie sprawę, że później bez problemu wyprzedzi rywali. Prowadził Bernek, przed Niemcem Christianem Dienerem i Rosjaninem Nikitą Uljanowem. Następnie Kawęcki doszedł do głosu, przyspieszył, a pozostali pływacy nie mieli najmniejszych szans. Z czasem 1.49,42 Polak wywalczył kolejny złoty medal mistrzostw Europy.

Źródło: Eurosport