Regaty Pucharu Świata w Gdyni

Polish Match Tour

W wielkim finale Rafał Sawicki pewnie pokonał Grzegorza Krupe 3-0,  a w meczu o 3 miejsce Karol Górski pokonał 2-0 Tobiasza Zajączkowskiego.

Zwycięska załoga płynęła w składzie Rafał Sawicki, Piotr Szwoch i Konrad Wilandt.

Pełna końcowa klasyfikacja regat:

1.Rafał Sawicki – Polish Match Tour Racing
2.Grzegorz Krupa – SBŻ Gliwice
3.Karol Górski – Curver Sailing Team
4.Tobiasz Zajaczkowski – majer.com.pl
5.Szymon Szymik – Bielmar Sailing Team
6.Jakub Pawluk – BOSMAN Sailing Team
7.Radek Żurek – SsangYong Sailing Team
8.Szymon Muszyński – simondesigner.pl
9.Bartosz Brzozowski
10.Anna Jabłońska – Sportmania.pl
11.Urban Górski
12.Tymon Sadowski – Politechnika Gdańska
13.Tomasz Dziarmakowski

Po regatach powiedzieli:

Rafał Sawicki: „Kolejne udane regaty z cyklu Polish Match Tour za nami. Tym razem mieliśmy okazję do startu na własnym terenie i bardzo dobrze to wykorzystaliśmy. Dziękuje swojej załodze – Piotrkowi i Konradowi za super robotę w trakcie wyścigów. Muszę przyznać, że warunki pogodowe – bardzo zmienny wiatr sprawiły, że wyścigi były naprawdę ciężkie. Gratulacje dla Grzesia Krupy i Karola Górskiego za ich kolejne bardzo dobre regaty, no i oczywiście dla pozostałych załóg za wysoki poziom rywalizacji. Szkoda, że obowiązki nie pozwolą wystartować mi w regatach w najbliższy weekend, ale mam nadzieję, że odbijemy to sobie już na Mistrzostwach Polski.”

Grzegorz Krupa: „Regaty bardzo udane, mieliśmy wiatr przez 2 dni, bardzo męczący drugi dzień gdzie mieliśmy dużo wyścigów z rzędu, tzw „z wody”. Bardzo dobrze nam się pływało, nie ustrzegliśmy się oczywiście paru błędów, przeciwnicy na pewno byli bardziej wymagający niż w moim poprzednim starcie w Krakowie. Na pewno powinienem pogratulować Rafałowi który okazał się zawodnikiem poza naszym zasięgiem, jednak różnica w naszych umiejętnościach jest jeszcze spora. Bardzo się ciesze z wyniku, atmosfera w czasie regat bardzo dobra, doskonała organizacja no i dużo ścigania i emocji. Mam nadzieję że uda mi się w najbliższym czasie ponownie wziaść udział w regatach Polish Match Tour.”

Karol Górski: „Po bardzo długiej przerwie w regatach meczowych znów mieliśmy okazje
skrzyżować rumple. Nie znaczy to że przez cały lipiec nie żeglowałem, gdyż miałem okazje wziąść udział w regatach na dookoła bałtyku Baltic Sprint Cup na regatowych 46 stopowym jachcie. Jednak zatęskniłem za czymś mniejszym, a poza tym potrzebowaliśmy rozgrzewki) i dlatego gdyńskie regaty Grade\’u 4 potraktowaliśmy jako trening.To był dobry moment na wprowadzanie nowych rozwiązań w pracy w zespole. Za cel na te regaty postawiliśmy sobie 1 miejsce.O wszystkim zadecydował półfinał z Sawikiem.pierwszą gonkę wygrał Sawik, drugą My. O wszystkim zadecydował 3 wyścig w którym…pożeglowaliśmy na nie właściwą przy danym kierunku wiatru górną boję(komisja wystawiła 3 górne znaki i decydowała na który obecnie żeglujemy).gapiostwo i jeszcze raz gapiostwo z naszej strony. I tak trafiliśmy do małego finału w którym trafna ocena wyboru strony poszczególnych kursów, wykorzystywanie zmian wiatru oraz sprawna praca w teamie, łatwo doprowadziła nas do zwycięstwa 2:0 czyli do 3 miejsca w końcowej klasyfikacji.dziękujemy organizatorom za sprawną obsługę oraz dobry poziom oceny spornych sytuacji na wodzie. Do zobaczenia za tydzień, znowu w Gdyni.”

Relację z regat przeprowadziła Telewizja Polska Gdańsk, a obszerny reportaż znajdzie się również w Magazynie Żeglarskim na antenie TVN Turbo i TVN Meteo. Wyniki i relacje na żywo można było śledzić na oficjalnej stronie regat www.polishmatch.pl. Teraz na zawodników Polish Match Tour czekają kolejne regaty w Gdyni, tym razem międzynarodowe o wysokim współczynniku Pucharu Świata Grade3, w których start zapowiedziała cała czołówka polskich zawodników przygotowujących się do startu w Mistrzostwach Polski. Regaty będą częścią targów Wiatr i Woda na Wodzie 2008.

Polish Match Tour to cykl 11 imprez Pucharu Polski w match-racingu. Najlepszych 8 zawodników cyklu weźmie udział w Meczowych Mistrzostwach Polski, które odbędą się w sierpniu w Sopocie. Wszystkie regaty zaliczane są do rankingu Pucharu Świata ISAF. W tym roku rozgrywana jest już druga edycja pucharu, który jest pierwszym w historii polskiego żeglarstwa cyklem regat meczowych. Celem Polish Match Tour jest umożliwienie zarówno najlepszym polskim zawodnikom jak i początkującym regatowcom startów w regatach meczowych Pucharu Świata. Partnerami cyklu są stocznia Skipper Yachts, żaglownia Apollo Sails, targi Wiatr i Woda, generalny importer samochodów SsangYong oraz Port Jachtowy Nieporęt – baza Polish Match Tour. Patronami medialnymi tegorocznej edycji są portal Onet.pl, Dziennik POLSKA-The Times, magazyny Żagle i CEO Style oraz serwisy internetowe zagle.com.pl i sails.pl

Organizatorem całego cyklu jest firma MT Partners przy współpracy Polskiego Związku Żeglarskiego. Więcej informacji oraz relacje na żywo można śledzić na oficjalnej stronie cykl www.polishmatch.pl.

Biuro Polish Match Tour: [email protected], tel 668 458 011