Sukces Dr. Małgorzaty Szczerbo-Trojanowskiej na chicagowskim kongresie radiologów świata

 Dr. Małgorzata Szczerbo-Trojanowska z Lublina otrzymała 2 grudnia br. prestiżowe honorowe członkostwo Towarzystwa Radiologicznego Ameryki Północnej. W środę 4 grudnia br. uhonorowana gościła w Konsulacie Generalnym RP w Chicago.

 Przyznanie honorowego członkostwa RSNA odbyło się w ubiegły poniedziałek, 2 grudnia br., podczas dorocznego kongresu Towarzystwa Radiologicznego Ameryki Północnej, który w tym roku odbywa się w McCormick Place w Chicago w dniach 1-9 grudnia.

 Dr. Małgorzata Szczerbo-Trojanowska z Konsulem Generalnym RP, Pauliną Kapuscinską

 Towarzystwo Radiologiczne Ameryki Północnej (Radiological Society of North America) odznaczyło Dr. Szczerbo-Trojanowską za jej wybitne osiągnięcia w dziedzinie radiologii zabiegowej, prowadzenie działalności edukacyjnej i zaangażowanie w podnoszenie standardów radiologii w Polsce, Europie i na całym świecie.

 Kongres RSNA uznawany jest za jedno z najbardziej prestiżowych i największych tego typu spotkań na świecie, odbywający się przy udziale ponad 55-tysięcy przedstawicieli dziedziny radiologii i medycyn pokrewnych.

 Oprócz Dr. Małgorzaty Szczerbo-Trojanowskiej, odznaczeni zostali równie lekarze Gabriel Krestin z Holandii i Anne W.M. Lee z Chin.

 Dr. Małgorzata Szczerbo-Trojanowska jest profesorem radiologii i kierownikiem Katedry Radiologii i Zakładu Radiologii Zabiegowej i Neuroradiologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

 Bez wkładu Dr. Malgorzaty Szczerbo-Trojanowskiej, radiologia i radiologia zabiegowa w Polsce nie byłaby tym czym jest dzisiaj. Dzięki zaangażowaniu w działalność edukacyjną, zmienia także przyszłość radiologii w całej Europie”, powiedziała Prezes Towarzystwa Radiologicznego Ameryki Północnej, Sarah Donaldson.

 Jedną z największych zasług Dr. Szczerbo-Trojanowskiej jest jej praca nad podnoszeniem standardów radiologii w Polsce i Europie. Jest członkiem założycielem Towarzystwa Radiologii Zabiegowej, współtworzyła także Polskie Medyczne Towarzystwo Rezonansu Magnetycznego.

  Konsulat RP. Pamiątkowe zdjęcie z laureatką

 Dr. Małgorzata Szczerbo-Trojanowska została wyróżniona m.in. złotym medalem Europejskiego Towarzystwa Radiologicznego, Złotym Krzyżem Zasługi z rąk Prezydenta RP, medalem Naczelnej Izby Lekarskiej i medalem Amerykańskiego Towarzystwa Kobiet Radiologów. 

 Zdjęcia: Konsulat Generalny RP w Chicago

Strona internetowa Konsulatu: www.chicago.msz.gov.pl