„Tête à tête” z sekretarzem generalnym NATO

Fot: pl.wikipedia.org

Tête à tête” z sekretarzem generalnym NATO

  • Na kanale YouTube France24 oraz na stronie internetowej france24.com można już oglądać zapis rozmowy jaką Marc Perelman, prowadzący program „Tête à tête” przeprowadził z sekretarzem generalnym NATO, Jensem Stoltenbergiem.

  • ” Tête à tête ” to program publicystyczny, w którym Marc Perelman rozmawia o kwestiach nurtujących opinię publiczną z liderami, kształtującymi świat. W jego programie można posłuchać osobistości i postaci ze świata polityki, kultury oraz aktywistów. Do najnowszego wydania dziennikarz zaprosił Jensa Stoltenberg z NATO.

W wywiadzie dla FRANCE 24 sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział, że spodziewa się, iż „niezależnie od wyniku wyborów w USA” Waszyngton „pozostanie zaangażowanym sojusznikiem NATO”. „W interesie bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych jest posiadanie silnego NATO” – zauważył Stoltenberg. Szef NATO powiedział również, że „oczekuje”, iż Kongres USA „znajdzie sposób na uzgodnienie trwałego wsparcia dla Ukrainy”. Dalsza pomoc dla Kijowa jest obecnie zablokowana w kontrolowanej przez Republikanów Izbie Reprezentantów USA.

Niemal dokładnie dwa lata po rosyjskiej inwazji na Ukrainę, norweskie służby wywiadowcze oświadczyły niedawno, że uważają, iż Moskwa zyskuje przewagę w wojnie. W ten sposób Rosja zadała cios Kijowowi, twierdząc w ten weekend, że przejęła kontrolę nad miastem Awdijiwka po wycofaniu się ukraińskich wojsk.

„Sytuacja na polu bitwy jest trudna i widzieliśmy pewne rosyjskie postępy” – przyznał Stoltenberg, przemawiając na marginesie Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa (MSC).

Kontynuował: „Wojny są nieprzewidywalne; poruszają się etapami. Ale nadal jestem pod ogromnym wrażeniem odwagi i męstwa ukraińskich sił zbrojnych”.

Wywiad dostępny jest na kanale YouTube France24 oraz na stronie france24.com.

O France 24

Międzynarodowy kanał France 24 został założony w 2006 roku jako alternatywa dla anglosaskich mediów informacyjnych. Stacja jest częścią grupy France Medias Monde, publicznej spółki skupiającej francuskich nadawców radiowych
i telewizyjnych o międzynarodowym zasięgu. Dziś kanał France 24 dostępny jest w 180 krajach docierając do 315 milionów gospodarstw domowych. Stacja nadaje swój program 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu w trzech wersjach językowych: po francusku, angielsku oraz arabsku. W samej tylko Francji, France 24 zatrudnia 430 dziennikarzy z 35 krajów. Współpracując ze 140 zagranicznymi biurami korespondencyjnymi posiada sieć korespondentów na całym świecie. Polskim
korespondentem stacji jest Gulliver Cragg. W Polsce France 24 można oglądać w wersji francuskiej lub angielskiej. Kanał jest obecny w 98% gospodarstw domowych mających dostęp do płatnej telewizji za pośrednictwem wszystkich platform satelitarnych, większości sieci kablowych oraz poprzez usługi IPTV. Ostatnio France 24 dołączył także do oferty catch up Orange TV. Programy France 24 można oglądać również on-line poprzez www.france24.com. Najświeższe informacje ze świata dostępne są również na profilach stacji na Facebooku: https://www.facebook.com/FRANCE24.English i na Twitterze: https://twitter.com/france24