Tomasz Adamek otrzymał nagrodę Muhammada Alego

Adamel

NILES/CHICAGO: Tomasz Adamek, bokser, mistrz świata w wadze ciężkiej WBC, został uhonorowany prestiżowym wyróżnieniem im. Muhammada Ali, w czasie 36. Dorocznego Bankietu Programu Sportowego Eda Kelly.

Adamel

Tomasz Adamek (z prawej.), z córką Muhammada Alego, Ed Kelly  i Frankiem  Spulą

Uroczystego wręczenia nagrody dokonała córka legendy boksu – Muhammada Alego, w obecnosci kilkuset uczestników bankietu w salach bankietowych White Eagle, w Nieles, koło Chicago.

Wyróżnienie pod nazwą Muhammad Ali Giant Athlete Award przyznawane jest wybitnym sportowcom od 4 lat. Jak poinformował Ed Kelly  –  twórca programu sportowego, wyróżnień i organizator bankietu –  Muhammad Ali osobiście zatwierdził nominację Adamka do tego prestiżowego wyróżnienia.

Nominacji Adamka do tej prestiżowej nagrody dokonał Frank Spula, prezes Związku Narodowego Polskiego i Kongresu Polonii Amerykańskiej. On też wygłosił mowę wstępną i uzasadnienie przyznania tej nagrody.

Ed Kelly jest znanym działaczem sportowym, społecznym i politycznym, a także wybitnym pedagogiem od dawna pracującym z młodzieżą. Kilka tysiecy dzieci i młodzieży skorzystało dotychczas z programów sportowych Eda Kelly.

Góralski kapelusz dla Kellyego

Kelly

W swojej długiej historii służby publicznej sprawował różne ważne stanowiska. Między innymi był szefem parków chicagowskich, był radnym oraz przewodniczącym lokalnej komórki Partii Demokratycznej.

Kelly od wielu lat przyjaźni się i współpracuje z Polonią oraz  z jej organizacjami i przywódcami.

Tomasz Adamek wygłosił podziekowanie w jezyku angielskim za przyznanie mu nagrody. Wręczył również dwa prezenty: góralski pas córce Muhammeda Alego oraz góralski kapelusz dla Eda Kelly.  Obdarowani nie kryli zadowolenia z otrzymanych prezentów.

 

Corka

W trakcie bankietu wręczono także kilka innych prestiżowych nagród dla amerykańskiego dziennikarza, biznesmenów oraz także trenera.

Adamek wręcza góralski pas córce Alego dla jej ojca

Tomasz Adamek był jednak główną postacią wieczoru: zarówno goście, jak i pracownicy sal bankietowych chcieli zrobić z nim pamiątkowe zdjęcia i otrzymać jego autograf. W Chicago ma wielu kibiców, zarówno wśród Polonii, jak i wśród Amerykanów.

Adamek KPA  

Adamek wśród działaczy Związku Narodowego Polskiego i Kongresu Polonii Amerykańskiej

KPA Adamek

@ Tekst i zdjęcia: Andrzej Mikołajczyk