Top free agent Julius Pepper w Chicago Bears.

bears

 

 

bears

Defensive end Julius Peppers występował do tej pory w NFL w barwach Carolina Panthers. Właśnie przez ten team został wybrany w drafcie 2002 roku w I rundzie z numerem 2. Ten 30 letni gracz, mierzący 6`7„ i ważący 283 lbs znajdował się na szczycie listy transferowej free agents w bieżącym roku. W swej profesjonalnej karierze zanotował na swym koncie 81 sacks i 386 tackles. Jego kontrakt opiewa na sumę 72 mln $ (w tym 40 mln $ gwarantowane) i będzie trwał 6 lat. Nie ma wątpliwości, że ta umowa podpisana w piątek dzięki poczynaniom GM Bears J. Angelo i head coacha L. Smitha, to wynik presji pod jaką znalazły sie właśnie te osoby po nieudanym sezonie 2009. Przyznać jednak również trzeba, że Peppers to duże wzmocnienie dla chicagowskiego teamu.

 

Running back Chester Taylor, to drugi ciekawy zawodnik, który podpisał kontrakt z Bears. Taylor wybrany został w drafcie 2002 roku przez Baltimore Ravens z nr 35 ale ostatnio występował z powodzeniem w barwach Minnesoty jako drugi po A. Petersonie. Ten mierzący 5`11„ i ważący 213 lbs gracz ma w swej karierze 1028 akcji indywidualnych przeprowadzonych na 4396 jardach w wyniku których wywalczył 22 przyłożenia. Złapał też 265 podań z 2094 jardów (6 TDs). Nie ma wątpliwości, że Taylor może pretendować do czołowego futbolisty linii ofensywnej a jego rywalizacja z M. Forte zapowiada się niezmiernie ciekawie.

 

Ostatni z nowych nabytków Chicago Bears to tight end Brandon Manumaleuna. Ostatnio występował w drużynie San Diego Chargers ale do NFL trafił w wyniku wyboru przez St. Louis Rams w drafcie 2001 roku. Tam trenował pod okiem obecnego offensive coordinator Bears – Martza. Manumaleuna ma bardzo dobre warunki fizyczne (6`2„ i 295 lbs) i uchodzi za czołowego blokującego TE w NFL. Dość powiedzieć, że w ostatnim sezonie wykonał więcej bloków niz wszyscy zawodnicy Bears razem wzięci. W swej karierze zanotował także na swym koncie 12 przyłożeń ze złapanych podań.

W sumie franchise Chicago Bears wydała na powyższe 3 kontrakty 121 mln $ (55 mln $ gwarantowane).

 

W innych teamach mamy także kilka ciekawych kontraktów.

 S Antrel Rolle (ostatnio Cardinals) podpisał kontrakt na 5 lat z NY Giants. Suma kontraktu to 37 mln $ (15 mln $ gwarantowane) i w ten sposób został najlepiej opłacanym safety w NFL.

WR Anquan Boldin (ostatnio Cardinals) porozumiał się z Baltimore Ravens i podpisał 4 letnią umowę o wartości 28 mln $ (10 mln $ gwarantowane).

LB Karlos Dansby przedłużył swój kontrakt z Dolphins na dalsze 5 lat za sumę 43 mln $. Na pewno też wszystkich zainteresuje, że ex-Denver WR Brandon Marshall przebywa na rozmowach w Seattle.

O dalszych ciekawych transferach tego sezonu poinformujemy na bieżąco.

Jacek Urbańczyk

[email protected]

 

Na zdjęciu: Julius Pepper podczas konferencji prasowej Bears.

Autor – Jim Prisching/AP Photo