VI SuperFinał PLFA: Wielkie Grillowanie i koncert.

superFinal

 

superFinal 17 lipca, o 16:00, w Bielawie w szranki staną Devils Wrocław i The Crew. Kibice, którzy nie zdołają dotrzeć na stadion, będą mogli obejrzeć mecz na żywo za pośrednictwem telewizji Sportklub oraz platformy ipla.tv.

 

  Dla zgromadzonych na stadionie Bielawianki kibiców organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Już na 4 godziny przed rozpoczęciem meczu, w samo południe,  na parkingu przystadionowym rozpocznie się Wielkie Grillowanie. Podczas pierwszej tego typu przedmeczowej imprezy w Polsce kibice, zasiadając na wielkich ławach, będą mogli zjeść smaczne grillowane mięso, popijając je m.in. również piwem.

 

  Wśród atrakcji, które umila przedmeczowe oczekiwanie, będą konkursy rzutu piłką do celu i strzelnica paintballowa, będzie można także skorzystać z oferty stoisk z koszulkami i sprzętem futbolowym.

  Podczas meczu kibice będą mogli obejrzeć powtórki na dużym, liczącym 24 metry kwadratowe telebimie, który stanie w bezpośredniej bliskości trybun dzięki wsparciu firmy Mitutoyo Polska, zajmującej się sprzedażą oraz serwisem przyrządów i urządzeń pomiarowych. W trakcie spotkania dla fanów PLFA nie zabraknie konkursów, podczas których będą mieli szansę wygrać atrakcyjne nagrody. Nagrody ufundowała telewizja ESPN America, której trzon programowy stanowią relację z czołowych lig amerykańskich.

  W przerwie spotkania z koncertem wystąpi wrocławska grupa hip-hopowa Wice Wersa, znana kibicom futbolu amerykańskiego przede wszystkim jako autor hymnu The Crew Wrocław. Podczas VI SuperFinału powstanie koncertowy teledysk zespołu, więc każdy z obecnych na trybunach będzie mógł być częścią tego przedsięwzięcia.

   Nie zabraknie naturalnie występów cheerleaderek, które są nieodłącznym elementem futbolu amerykańskiego.

  Polish Po raz pierwszy w historii futbolu amerykańskiego w Polsce, mecz PLFA trafi na telewizyjne ekrany! VI SuperFinał PLFA, który rozpocznie się 17 lipca, o 16:00, na stadionie KS Bielawianka w dolnośląskiej Bielawie, pokażą na żywo telewizja Sportklub i telewizja internetowa ipla.tv. VI SuperFinał PLFA zostanie także 3 razy powtórzony w telewizji Sportklub, a w ipla.tv będzie dostępny jako materiał VOD.

 

  W VI SuperFinale PLFA wystąpią aktualni mistrzowie Devils Wrocław i liderzy tabeli po sezonie zasadniczym, drużyna The Crew Wrocław. Będzie to powtórka zeszłorocznego finału.

   Bilety na SuperFinał można nabyć za pośrednictwem oficjalnej strony ligi: www.plfa.pl, a także w serwisie  www.biletin.pl

Polska Liga Futbolu Amerykańskiego (PLFA)

 Po zaledwie czterech i pół roku działalności ligi, w sezonie 2011 w szranki stanęła rekordowa liczba 31 drużyn, podzielonych na trzy ogólnopolskie klasy rozgrywkowe. Tegoroczny czempion PLFA I w trzy i pół miesiąca rozegra aż 11 spotkań. Tytułu mistrzowskiego broni perfekcyjna w ubiegłym roku drużyna Devils Wrocław. W rozgrywkach drugoligowych występuje 12 drużyn, podzielonych na dwie dywizje. W tym sezonie, trzy lata po utworzeniu PLFA II, wystartowały nowe rozgrywki ustanowione specjalnie z myślą o drużynach, które nie są jeszcze gotowe do rywalizowania w drugiej lidze. W 6 turniejach grupowych w futbolu w wersji ośmioosobowej wystąpi 9 zespołów. Dzięki rozgrywkom nazwanych „PLFA 8” futbol w wydaniu ligowym, po raz pierwszy zawita do Bydgoszczy, Lublina, Olsztyna, Rzeszowa, Suchej Beskidzkiej oraz Zielonej Góry.

  Aktualne informacje, wyniki, statystyki oraz relacje ze wszystkich spotkań: www.plfa.pl

 Szczegółowych informacji na temat PLFA oraz PZFA udzielają:  Stowarzyszenie Polski Związek Futbolu Amerykańskiego Polska Liga Futbolu Amerykańskiego- Jędrzej Stęszewski, Prezes PLFA                                           

tel.: +48 693 693 851                           

e-mail: [email protected]

 Biuro Prasowe PLFA

tel.: + 48 697 025 678

e-mail: [email protected]

 Żródło: www.pzfa.pl