Wysokie loty balonów w Ełku.

Balony

 

Zbigniew Jagodzik z Aeroklubu Leszczyńskiego wygrał I Zimowe Mazurskie Międzynarodowe Zawody Balonowe w Ełku. W 10 rozegranych konkurencjach zebrał 8434 punkty , wygrywając w 9 spośród 10 konkurencji. Widać więc wyraźnie, że stanowił klasę dla samego siebie w tym zimowym wyzwaniu.

 Balony

Drugie miejsce zajął Litwin Rokas Kostiuskevicius w balonie Omnitel. Uzbierał łącznie 8080 punktów. Trzecie miejsce przypadło w udziale Pawłowi Sobolowi w balonie Akwawit – 7664 punkty.

 

Przypomnijmy, że zawody trwały od czwartku, 24 lutego do niedzieli , 27 lutego – 4 dni a zakończył je lot o Puchar Sponsora Zawodów. Jednak ta ostatnia konkurencja nie była brana pod uwagę w generalnej klsyfikacji zawodów. Nadmienić należy również, że podczas trwania baloniarskich konfronatcji panowała na Mazurach bardzo mroźna pogoda co wymagało od startujących załóg nie lada umiejętności nie mniej samozaparcia.

 

Baloniarze powrócą na Mazury jeszcze w tym roku ale w o wiele atrakcyjniejszej porze roku. Zawody letnie rozegraną zostaną także w Ełku w dniach 11 – 15 sierpnia. Na pewno będziemy je dla Państwa relacjonować bowiem nasze artykuły i zdjęcia spotkały się z Waszym przychylnym przyjęciem.

A teraz zapraszam do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.

https://www.polishnews.com/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=310

 

Jacek Urbańczyk

[email protected]

 

Zdjęcia autorstwa Bogusława Surowca i Jacka Urbańczyka.