Wystawa rzeźby w Łącznej

 

Polish News w świętokrzyskim

Korzystając z zaproszenia pana Zbigniewa Oszumskiego historyka sztuki, redakcja Polish News, zawędrowała na świętokrzyski szlak artystów i literatów. Tutaj mogła podziwiać rzeźby wykonane w drewnie, przedstawiające różne znane postacie historyczne.

Bohaterowie biblijni

Wśród prezentowanych na wspomnianej wystawie prac rzeźbiarskich, zobaczyć można było szereg bohaterów, o których rozpisuje się Biblia. Można tu podziwiać zatem Mojżesza, jego brata Aarona, jak też i samego świętego Piotra, który w swoim ręku dzierży klucze od Królestwa Niebieskiego.

Ci, o których czytamy w literaturze

Pięknymi rzeźbami, które miała okazję podziwiać redakcja Polish News były te, o których rozpisywali się nasi literaci. Znaleźć wśród nich można Cezarego Barykę lub samego Onufrego Zagłobę.

Najpiękniejsze rzeźby

Do najbardziej okazałych technicznie prac rzeźbiarskich, należały postacie grajków i muzykantów. Można było zatem podziwiać na wspomnianym pokazie artystycznym, wiolonczelistów, skrzypków czy też trębaczy.

Wspomniana wystawa, należała do bardzo ciekawych. Można było zatem delektować się pracami lokalnych artystów, jak też i z południowej i północnej Polski. Redakcja Polish News, raz jeszcze dziękuje panu Zbigniewowi za zaproszenie i możliwość wykonywania zdjęć.

Ewa Michałowska – Walkiewicz

[email protected]