Wyszukiwarka leków refundowanych na portalu

Diagnoza

    

Serwis Onkodiagnoza.pl udostępnił wyszukiwarkę leków refundowanych uwzględniającą ostatnie zmiany Ministerstwa Zdrowia. To niezbędny pomocnik dla lekarzy, a także dla pacjentów, którzy próbują zorientować się w nowej sytuacji. Wyszukiwarka posiada aktualną listę refundowanych preparatów umożliwiającą wyszukanie ceny, poziomu refundacji jak i wskazań, w których jest stosowana refundacja.
Diagnoza
Lista leków refundowanych została opublikowana przez Ministerstwo Zdrowia dnia 23 grudnia 2011 roku oraz uzupełniona 29 grudnia. Dzięki wyszukiwarce można wyszukać wszystkie refundowane leki, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyroby medyczne dostępne w aptece na receptę.

Onkodiagnoza.pl to serwis, którego zadaniem jest propagowanie działań profilaktycznych mających na celu zwiększenie wczesnej wykrywalności zmian nowotworowych. Celem serwisu jest także popularyzowanie wiedzy dotyczącej najnowszych osiągnięć medycyny w dziedzinie walki z chorobami nowotworowymi.

 
Onkodiagnoza.pl jest portalem kierowanym zarówno do lekarzy różnych specjalności, którzy w swojej pracy zawodowej stykają się z osobami chorymi na nowotwory, jak i do pacjentów.
Pozwala na gromadzenie w jednym miejscu informacji dotyczących m.in.:

–chorób przewlekłych

–zdiagnozowanych alergii

–przyjmowanych leków

a także o:

–przebiegu ostatnio przebytej choroby

przyjmowanych lekach

–badań jakie zostały wykonane oraz ich wyników, zarówno laboratoryjnych jak i obrazowych

Założenie konta w serwisie Onkodiagnoza.pl równoznaczne jest z utworzeniem karty pacjenta, do której dostęp chroniony jest hasłem. Wgląd do zamieszczonych w niej informacji posiadają jedynie lekarze zarejestrowani w serwisie, z których konsultacji skorzysta pacjent umawiając się na wizytę w ich gabinecie czy poradni.
Każdy lekarz, do którego zarejestruje się pacjent korzystając z naszego serwisu, ma możliwość modyfikowania i uzupełniania historii choroby. Po zakończeniu wizyty lekarz może wystawić komentarz np.: dotyczący dawkowania leków czy konieczności wykonania dodatkowych badań diagnostycznych, jak i do innych lekarzy, z których pomocy korzysta pacjent oraz zawierać takie dane jak: wykluczenie stosowania konkretnego leku ze względu na złą jego tolerancję, uczulenia na leki czy prośbę o skonsultowanie niepokojących objawów, przez lekarza innej specjalności.