ZOSTAŃ PRAWDZIWYM POLSKIM RADYKAŁEM! Płyta RPA

[…] nagle rytmy i melodie wracają na swoje miejsca – płyną z ciał właśnie, z ich potrzeb, ekspresji i współpracy, nie są już obiektami. 

Adam Suprynowicz (onet.pl)

ZOSTAŃ PRAWDZIWYM POLSKIM RADYKAŁEM!  Wesprzyj płytę Radical Polish Ansambl :) 

 Radical Polish Ansambl

RPA to połączenie tego, co najbardziej archaiczne w tradycji polskiej wsi, z tym, co najbardziej awangardowe we współczesnej muzyce eksperymentalnej. Sześcioro „ludowych” skrzypków i skrzypaczek oraz grający „na dżazie” perkusista – artyści znani z takich grup, jak L. Stadt, Lautari, Tęgie Chłopy czy Odpoczno – podjęli wyzwanie rekonstrukcji muzyki tajemniczego polsko-indyjskiego kompozytora Tadeusza Sielanki.

Być jak Tadeusz Sielanka

Nie od dziś wiadomo, że polski mazurek dotarł swego czasu między innymi do Francji, Włoch, Brazylii, Meksyku, na Azory, Wyspy Zielonego Przylądka, Wyspy Kanaryjskie czy Filipiny. Okazuje się, że w połowie XX wieku dotarł także do Indii, gdzie wszedł w niezwykły mariaż z tradycją klasycznej muzyki hindustańskiej. Blisko 70 lat później dowody tego fascynującego międzykulturowego eksperymentu odkrył w archiwach Biblioteki Publicznej w Delhi polski klarnecista Wacław Zimpel. Rozbudowane, transowe, na poły improwizowane utwory o ewidentnie mazurkowej proweniencji podpisane zostały swojsko brzmiącym nazwiskiem श्री तादेउश शिएलंका (pol. Sri Tadeusz Sielanka).

 Kim tak naprawdę był Tadeusz Sielanka? I jak brzmiały jego kosmiczne mazurki? Tymi dwoma pytaniami zajmujemy się od ponad dwóch lat. Odpowiedź na nie stanowić będzie debiutancka płyta RPA pt. „Tiers Monde”.

Do czego potrzebujemy zbiórki?

Do zamknięcia budżetu produkcji płyty (który wynosi 16 000 zł, w tym: studio ze sprzętem 4000zł, wynagrodzenie reżysera dźwięku 5000 zł, tłoczenie płyty 5000 zł, grafika i skład 2000 zł) — brakuje nam jeszcze połowy kwoty: 8000 zł. Planowana premiera płyty to (najpóźniej) 10 grudnia 2019. W przypadku powodzenia zbiórki, do tego czasu roześlemy także wszystkie nagrody.

 Jeśli uda nam się zebrać więcej niż założyliśmy…

…nadwyżkę przeznaczymy na realizację spektaklu Radical Polish Ansambl o szamańskich mocach polskich muzyków tradycyjnych. Premiera spektaklu „Diabelskie skrzypce” odbędzie się w maju 2020 roku na festiwalu KODY w Lublinie.

!! Dołącz do grona radykałów Radical Polish Ansambl i wesprzyj tę płytę!!

DZIĘKUJEMY I KŁANIAMY SIĘ NISKO 

Radical Polish Ansambl w składzie:

Maciej Filipczuk – skrzypce, kierownictwo muzyczne; Izabela Kozak, Łucja Siedlik, Maria Stępień, Mateusz Kowalski, Marcin Lorenc – skrzypce; Piotr Gwadera – dżaz; Michał Mendyk – szeptun

 [Fot. Karolina Majewska]

Dołącz do grona radykałów Radical Polish Ansambl i wesprzyj tę płytę!

https://polakpotrafi.pl/projekt/plyta-rpa?fbclid=IwAR2_AHs5GOmYNp9nxrZZ2ufyyxMoGt7tw1jsMoStaGtrGcEKiua8jn8zgZQ