53 Forum Humanum Mazurkas

Śpiewa Justyna Reczeniedi, przy fortepianie Krzysztof Trzaskowski

W ramach 53 Forum Humanum w Hotelu  Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim mieliśmy okazję dotknąć, jak to pięknie na wstępie powiedział Andrzej Bartkowski: SZTUKI WYSOKIEJ!

W zasadzie nic więcej nie powinno nas zaskoczyć, a przecież program tego spotkania, jakże bogaty i nieoczywisty sprawił prawie 900 osób liczącej publiczności ogromną frajdę.

W pierwszej części wystąpiła Justyna Reczeniedi – obdarzona wyjątkowym, przepięknym sopranem koloraturowym, czarowała ponad godzinę wykonując najpiękniejsze pieśni i arie m.in. Mozarta, Schuberta, Moniuszki, Chopina, Kalmana, Verdiego…dr hab. Justyna Reczeniedi jest prof. UJK i zaprosiła do koncertu swojego studenta, tenora Bang Yao Gu. Akompaniował im znakomicie Krzysztof Trzaskowski, który jest także dyrygentem.

Po pełnej emocji uczcie także wzrokowej, bo diva nie tylko fantastycznie śpiewa, ale także przepięknie wygląda w coraz to innych kreacjach, nastąpiła przerwa, w której mogliśmy zobaczyć bardzo interesująca wystawę akwarel. Adam Papke wystawiał już w ramach Forum Humanum Mazurkas, jest rzeczywiście niezwykle płodnym i pracowitym twórcą. Jego prace malowane z natury ,pejzaże nostalgiczne i radosne, ptaki i zwierzęta jak z bajki –  każda, ma tyle emocji i wdzięku, że naprawdę trudno zdecydować się na zakup tylko jednej! Polecamy wystawę, będzie dostępna do końca lutego 2023r.

Przy fortepianie mistrz-Waldemar Malicki

W drugiej części scena zadrżała! Do fortepianu zasiadł wirtuoz najwyższej klasy Waldemar Malicki – znany szerokiej publiczności z Akademii Uśmiechu i Humoru. Tym razem zapowiadało się poważnie!

Pojedynek z piękną Wiolonczelistką Małgorzatą Krzyżanowicz  był naprawdę ucztą muzyczną i niezapomnianym przeżyciem! „Wirtuoz i Małgorzata” to program, który prezentuje najpiękniejsze klasyczne tematy na wiolonczelę i fortepian w wirtuozowskim brzmieniu – czytamy w programie. Tak, brawurowego wykonania  nie można opisać, to po prostu trzeba usłyszeć i przeżyć!

„Wirtuoz i Małgorzata”

Ogromne podziękowania Panom Andrzejowi Bartkowskiemu i Andrzejowi Hulewiczowi, że mogliśmy uczestniczyć w tak fantastycznym wydarzeniu!

Uczestniczki wydarzenia: Krystyna Teller; Ewa Mickiewicz; Jolanta Wolska oraz  Danuta H. Jakubowska

Oficjalna strona FORUM HUMANUM MAZURKAS: Forum Humanum Mazurkas

 Danuta Hanna Jakubowska

 Program 53 FORUM HUMANUM MAZURKAS