Amerykańskie wzmocnienia- sprawdzone marki w Giants Wrocław

Giants

 

Giants Po oficjalnej prezentacji polskich i czeskich zawodników, których zobaczymy w barwach Giants w sezonie 2012, przyszedł czas na prezentację pierwszych nazwisk amerykańskich. Na początek dwóch zawodników, których kibicom we Wrocławiu i całej Polsce nie trzeba przedstawiać:

 

Deante Battle- W latach 2004-2007 grał w Northwestern Wildcats w najwyższej Dywizji NCAA na pozycji cornerback. W 2008 roku wziął udział w testach do drużyn NFL- Buffalo Bills i Atlanta Falcons. W latach 2009- 2010 grał w Europie w Finlandii oraz Niemczech w lidze GFL.

 

W sezonie 2011 był jednym z filarów defensywy The Crew, został również wybrany najlepszym punt returnerem PLFA. O klasie i wszechstronności Deante najlepiej świadczy fakt, że był również jedynym zawodnikiem, który zdobył przyłożenia na wszystkie możliwe sposoby: po podaniu, po biegu, po przechwycie oraz wracając punt i kickoff na touchdown.

 

Deante jest również doświadczonym trenerem. Tylko w tym roku ma za sobą staż w Brazylii, a obecnie m.in. wraz z byłymi trenerami drużyn NFL przebywa w Indiach, pomagając tworzyć tamtejszą ligę zawodową.

 

„Deante to znakomity gracz i świetny człowiek. Wszyscy w The Crew bardzo go szanowali i cieszymy się, że znowu będziemy mogli uczyć się od najlepszych”- mówi Piotr Nawrot cornerback Giants Wrocław.

 

Link do najlepszych akcji Deante w czasie gry na Uniwersytecie Northwestern: http://www.youtube.com/watch?v=tYIMiZnuf9A

 

Mott Gaymon- absolwent West Virginia Wesleyan College, gdzie przez był kapitanem swojej drużyny oraz zdobył 4 różne wyróżnienia osobiste. W sezonie 2008 zagrał pierwszy sezon w Europie, będąc zawodnikiem oraz trenerem francuskiego Caimans Le Mans, doprowadzając drużynę do półfinałów ligi. Dwa ostatnie lata spędził w Devils Wrocław udowadniając swoją klasę na boisku, a także pokazując jak wielkim jest trenerem i motywatorem.

 

„Mott to tytan pracy. Nie widziałem nigdy człowieka z takim podejściem do treningu i dyscypliny. Gra u jego boku zawsze była cennym przeżyciem. Na boisku jesteśmy kolegami, ale poza nim mamy sobie parę spraw do wyjaśnienia…w grze Fight Night na konsoli”- przekonuje i żartuje Adam Matryba defensywny liniowy Giants Wrocław.

 

Wideowywiad z Mottem specjalnie dla Giants Wrocław: http://youtu.be/mSqMcKXRWBM

 

„Nie trzeba nas przekonywać do klasy zawodniczej zarówno Deante, jak i Motta, w tym roku postawiliśmy na sprawdzone nazwiska, które poza oczywistymi umiejętnościami, są również trenerami i w dużej mierze pomogą nam przygotować się do występów w EFAF Cup i PLFA, a także z sukcesami w nich zagrać”- dodaje wiceprezes Giants Jakub Głogowski. „Poza grą i trenowaniem składu A, obaj będą też prowadzić drużynę B, co jest nie lada doświadczeniem dla naszych młodych zawodników.”

 

Jakub Głogowski

 Wiceprezes zarządu

  Klub Sportowy Giganci Wrocław

 tel.kom. +48 604 634 722

 www.giantswroclaw.pl