Bal Letni Muzeum Polskiego w Ameryce

Serdecznie zapraszamy Państwa na Bal Letni Muzeum Polskiego w Ameryce. Jest to elegancki bal w jedną z najkrótszych nocy roku. Można na nim odnaleźć legendarny kwiat paproci.

 Historia Balu Letniego Muzeum Polskiego w Ameryce sięga roku 1980. Odbywa się w najwspanialszych salach Chicago i jego przedmieść (River Forest Country Club, Starlight Inn, Chicago Yacht Club, Oak Meadows Country Club, Mareva’s Gallery, The Mid-Day Club na 56. piętrze Chase Tower). Uważany jest za najbardziej elegancki bal sezonu.

Muzeum Polskie w Ameryce, 984 N. Milwaukee Ave., Chicago, IL. 60642 zaprasza swoich Przyjaciół i Sympatyków w piątek, 26 czerwca 2009 roku na 29. Bal Letni, który odbędzie się w Cafe Le Cave pod adresem 2777 Mannheim Road w Des Plaines. Bal (black tie) rozpocznie cicha aukcja i koktajle o godzinie 19., kolacja zostanie podana o godzinie 20. Do tańca zagra renomowana Anthony Kawałkowski Orchestra. Bilety
w cenie 165 dolarów od osoby. Część opłaty za bilet oraz wszelkie dotacje na rzecz Muzeum Polskiego w Ameryce można odliczać od podatku.

Nagrodę Ducha Polskości (Polish Spirit Award) w tym roku otrzyma Teresa N. Abick, wiceprezeska Związku Narodowego Polskiego za pielęgnowanie tradycji i kultury polskiej na ziemi amerykańskiej.
Celem dorocznego Balu Letniego, organizowanego przez Muzeum Polskie
w Ameryce juz od 29 lat, jest spotkanie z sympatykami i przyjaciółmi oraz zbieranie funduszy na działalność popularyzatorską Muzeum, jedynej tego rodzaju placówki w Stanach Zjednoczonych. Działalność Muzeum Polskiego w Ameryce jest finansowana ze składek członkowskich (już od 25 dolarów na rok), opłat za wstęp oraz darowizn osób indywidualnych i organizacji.

Oprócz wielu stałych ekspozycji, Muzeum posiada bogate Archiwum i Bibliotekę, z których korzystają zarówno Polacy, jak i Amerykanie pragnący zgłębić historię Polski, dzieje Polaków w Ameryce czy też własną genealogię rodzinną.
Rezerwacje do 17 czerwca przyjmuje:
Shirley Dudzinski 773 763 4069