Bóg chce nas Błogosławić . . .

W IV – tą Niedzielę Wielkanocną, święto NMP Królowej Polski, a także 229. Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w dniu 3 maja br. w parafii św. Faustyny Kowalskiej w Chicago miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Otóż, było to Błogosławienie domów parafian Relikwiami świętej Faustyny, przez Księdza Kanonika Tadeusza Dzieszko.

Kapłan przejeżdżał w odkrytym białym samochodzie, udekorowanym flagami Watykańskimi, Amerykańskimi i Polskimi. Trasa przejazdu rozpoczęła się na parkingu kościelnym i prowadziła wokół okolicznych domostw parafii św. Faustyny aż do byłej parafii św. Kamila.

Na drodze przejazdu, mieszkańcy całymi rodzinami wychodzili na zewnątrz przed swoje domy i z radością witali nadjeżdżającego Kapłana. Na widok zbliżającego się auta już z daleka machali rękami, kreślili na sobie duży znak Krzyża, i ze czcią klękali na ziemi.

Kapłan wszystkich chętnie błogosławił Relikwiami świętej Faustyny. Miło również było widzieć i słyszeć, kiedy mijające samochody i motory, dawały głośne klaksony na pozdrowienie i cześć przejeżdżającego obok Księdza z Relikwiarzem.

Wydarzenie przygotowała Rodzina Horbal z parafii św. Faustyny. Bardzo dziękujemy i wdzięczność czujemy za ich czas, wysiłek i oddaną służbę, aby cały przejazd Kapłana z Relikwiami świętej Faustyny przebiegł sprawnie i efektywnie.

Dziękujemy również, Wszystkim Parafianom i Ich Rodzinom za udział i zaangażowanie w tak niecodziennym, radosnym i doniosłym zdarzeniu. Szczególnie dziękujemy naszemu Proboszczowi ks. Kanonikowi Tadeuszowi Dzieszko za Jego cenny czas, poświecenie i troskę o nas, abyśmy mogli spotkać Jezusa poprzez Relikwie świętej Faustyny, obecnie w okresie pandemii, gdzie kościoły są nadal zamknięte dla Wiernych. Mocno wierzymy, że już wkrótce wszyscy będziemy mogli z powrotem wejść do Domu Bożego i oddawać należną Bogu cześć !

Dla osób zainteresowanych zobaczeniem wyżej opisanego wydarzenia na żywo lub złożenia ofiary na potrzeby kościoła, podajemy link: Parafia, św. Faustyny Kowalskiej ( https://stjanedechantalparish.wordpress.com)

Foto. Gosia W. i inni

Gosia W.